2010 Gegužės 13

Skola

Politikai Klaipėdai skolingi 800 tūkst. litų

veidas.lt

Klaipėdos apylinkės teisme antrą kartą nepavyko pradėti nagrinėti civilinės bylos, kurioje atsakovai yra net 58 šios ir praėjusios kadencijos miesto tarybos nariai.

Gindama viešąjį interesą Klaipėdos apylinkės prokuratūra iš politikų į miesto biudžetą tikisi išieškoti beveik 700 tūkst. litų galimai neteisėtai gautų išmokų, rašo dienraštis “Lietuvos rytas”.

Trečiadienį į parengiamąjį teismo posėdį atvyko tik keturi politikai – vicemerė Judita Simonavičiūtė, taip pat Valentinas Greičiūnas, Vygantas Vareikis ir Antanas Gintautas Murauskas. Ne visi iš 58 atsakovų gavo šaukimus, todėl posėdį teko nukelti iki birželio pabaigos.

Prokuratūros teigimu, politikai skolingi miesto biudžetui 689 tūkst. 209 litus. Kai kurių skolos siekia porą tūkstančių litų ir daugiau.

Savivaldybės kontrolieriaus tarnyba nusprendė, kad tarybos nariai gaudavo dvigubą atlyginimą – jiems buvo mokama už tarybos ir komitetų posėdžiuose praleistą laiką, tuo pat metu jie gaudavo atlyginimą savo pagrindinėse darbovietėse.

Tvirtinama, kad neteisėtai buvo mokėti ir pinigai kanceliarinėms išlaidoms, nes apie tai nebuvo paskelbta spaudoje.

Tačiau į teismą susirinkę politikai aiškino nesuprantantys, kodėl turėtų grąžinti pinigus į miesto savivaldybės biudžetą.

“Turi atsakyti ne tie, kuriems pinigai buvo pervesti, o tie, kurie tuos pinigus mokėjo, – savivaldybės administracija”, – mano V.Greičiūnas.

J.Simonavičiūtei taip pat atrodo, kad tarybos nariai tapo savivaldybės administracijos ir kontrolieriaus tarnybos nesusikalbėjimo įkaitais.

V.Vareikiui nesuprantama, kodėl pinigai savivaldybėje buvo mokami, o pažymų iš darboviečių, kad vykstant tarybos posėdžiams jos nemokėtų pinigų, niekas neprašė.

Jis sakė iškart grąžinsiantis 1712 litų, jei bus įrodyta, kad pinigai gauti neteisėtai.

Tačiau kai kurie kiti tarybos nariai nenusiteikę taip geranoriškai atiduoti pinigų ir kolektyviai pasisamdė gynėjus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...