2012 Sausio 23

L.Stankūnaitės dukra turėtų pagyventi neutralioje aplinkoje

veidas.lt


Praėjusią savaitę Kėdainių rajono apylinkės teismas išnagrinėjo antstolės Sonatos Vaicekauskienės prašymą dėl leidimo prievarta paimti Drąsiaus Kedžio dukrą iš jos globėjos Neringos Venskienės namų.

Teismo sprendimas dėl leidimo taikyti prievartą galutinis ir neskundžiamas, tačiau vargu ar bus įvykdytas. Juk teismas jau seniai nusprendė, kad mergaitė turi būti grąžinta mamai, tačiau jos globėja teisėja N.Venskienė atsisakė tą daryti, aiškindama, jog brolio dukra nenori važiuoti pas mamą. Tad kyla klausimas, ar esama būdų, kaip išeiti iš šios aklavietės ir kaip apskritai išspręsti problemą, kad vaikas nukentėtų mažiausiai.
Vaikų ir paauglių psichiatras Dainius Pūras sako, kad šiandieninė situacija šokiruoja: mergaitės norais manipuliuoja ne tik jos globėja, bet net ir politikai. “Į mergaitės nuomonę svarbu atsižvelgti, tačiau jos sprendimas turi būti laisvas, nepaveiktas nė vienos suinteresuotos pusės. Be to, nė vienoje civilizuotoje valstybėje mama pati nebandytų esant tokiai situacijai pasiimti dukters. Tą privalo padaryti institucijos, atsakingos už teismo sprendimų įvykdymą. Pirmiausia reikėtų pašalinti suaugusiųjų keliamas kliūtis ir tada vykdyti teismo sprendimą. Juk priimant sprendimą mergaitę grąžinti mamai buvo atsižvelgta į jos interesus”, – neabejoja D.Pūras.
Jam antrina Vilniaus psichiatrijos ligoninės direktorius Valentinas Mačiulis: “Tai, kaip dabar manipuliuojama vaiku, yra nusikalstama. Mergaitė turi būti izoliuota nuo globėjos, kad nematytų vykstančios kovos dėl jos gyvenamosios vietos. Ji turėtų kurį laiką pagyventi neutralioje aplinkoje.”
Tuo neabejoja ir Kauno jaunimo mokyklos psichologė, Vyrų krizių centro direktorė Oksana Slapšienė: “N.Venskienė turėtų prisiimti atsakomybę už sveikos ir saugios vaikui aplinkos nesukūrimą. Psichologai, vaiko teisių specialistai turėtų ją pakonsultuoti, kaip saugiai grąžinti mergaitę Laimutei Stankūnaitei. O jeigu mergaitė nenori važiuoti pas mamą, vadinasi, yra nuteikta negatyviai ir psichologiškai sužalota.”
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Stasio Šedbaro nuomone, antstolė S.Vaicekauskienė dabar turėtų susidaryti planą, kaip perduoti mergaitę L.Stankūnaitei, ir jo laikytis, nes teisme nutartis yra priimta, o ją vykdyti privaloma.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (15)

 1. galų gale galų gale rašo:

  istirkite rezonancines bylas,paleiskite Stankūnaitę,tada vapėkite apie mergaitės likimą

 2. Anonimas Anonimas rašo:

  Ar pablūdote? Ant tiek sureikšminate žemesnės instancijos teismo apskųstą sprendimą! Ir prie ko čia Venckienė,jei mergaitė pati nenori eiti pas biologinę? Įdomu,iš kur čia moksliniais laipsniais apsikarstę veikėjai žino,kad Venckienė manipuliuoja mergaite? Pripažįsta savo bendraautorystę “blakių” istorijoje,teisine neliečiamybe apsaugotuose teisėjos namuose? :)

 3. Jonas Jonas rašo:

  Dieve, net Maciulis taip gali kliedieti, juk vaika itakos motinos remejai. Jei butu kitos nusikaltimo aplinkybes, o ne pedofilija.Tai neatsakingai, negalvodami komentuoja, galimai kieno nors perspeti.

 4. Ona Ona rašo:

  Sedbarai, ar jums neaisku, kad arteja pedofilijos bylos svarstymas. Ar jus galite buti seimo teises ir teisetvarkos komiteto pirmininku, kai cia plika akimi matoma pedofilu itaka. Jei bus panaudota prievarta,ar jus uz mergaites likima atsakysite?

 5. berniukas kibaldžukas berniukas kibaldžukas rašo:

  šimašiaus žmona-psichologė psichotrapeutė

 6. Audrius Audrius rašo:

  Šedbaro nuomine švelniai pasakius nesuprantama juk tokia svarbi byla,anstoles isišokimas,tai karjeristai.Juk istorija parodo kad butent teismai,padaro klaidas o kas atstatis ar rebiletuos zmogu. pasmerktas.Manau reikia skambinti pavojaus varpais.juk atsminkime himna Kudirkos Lietuva buk laisva broliu ir seseru styprybe semia.

 7. aha aha rašo:

  Lietuvos psichologai – ne psichologai, o tikri ekstrasensai. Diagnozes per atstuma nustatineja, situacija vertina, vaiko akyse nemate. Gal kartais ir is kavos tirsciu paburia, kad dar “moksliskiau” butu. Tikras cirkas. Kas per “specialistai”.:)))

 8. sandra sandra rašo:

  Bet kurios normalios šeimos gyvenimas tikrai sutriktų jei būtų daromas toks spaudimas iš teismo pusės dar tik įpusėjus teismų maratonui.Bandymas per prievarta paimti mergaitę ,neišnagrinėjus pedofilijos bylos ,sukelia įtarimų ,kad ši byla sprendžiama šališkai.Kodėl kažkas nori išvežti nežinia kur mergaitę?O gal bus patvirtintas pedofilijos faktas ,tai vėl reikės mergaitę kraustyti atgal?Byla tokia nuspėjama ,užtat ir keista,kad mergaitės interesai lieka kažkur toli,toli…..užtat dėdės nusiramins.

 9. viskas rūpestingai viskas rūpestingai rašo:

  Kaip prisukami pajacai tą patį, per tą patį – „atiduot mamai“… Anei logikos, nei žmoniškumo, nei teisingumo… Prievarta vaiką plėš į kriminalinės policijos rankas…nu, šaunuoliai. Iš tikrųjų, kam ta teta, jei yra rūpestinga kriminalinė policija ;) O prie ko čia ta Stankūnaitė, tai išvis nesuprantama – „pakibusi“, ir tiek ;)

 10. Mikas Mikas rašo:

  Gaila, kad daktarai, kaip ir “vaikų gynėjai” prarado padorumą, gal čia kokia nors STT praėjo?
  Iki kokio absurdo dasikalbėta, kad reikalaujama atiduoti vaiką į nežinia kur ir iš ko gyvenančiai motinai, saugomai policijos, kuri neabejotinai DALYVAVO savo dukters tvirkinime? GĖDA.

 11. WWW WWW rašo:

  PALYKIT TA VARGSE MERGAITE RAMYBEI,PIRMOJE EILEJE BAIGIT BYLA NAGRINETI,O PO TO TA MERGAITE IMKITE,IR KYLA KLAUSIMAS DEL KO TA MERGAITE SUDOMINO,KAD SKUBIAI PAIIMTI

 12. Mikas Mikas rašo:

  Tai ir vėl kažkur nupūrinom ir nušedbarinom: pirmiausiai įvykdykim PRIEVARTĄ, išvežkim paskutinę liūdininkę, o tada jau teisėdarka užsiims…

 13. airine airine rašo:

  Reikia kviestis iš Rusijos ekstrasencus, kad tie padėtų išsiaiškinti ar mergaitė buvo tvirkinta, jei taip viskas išsiprendžia savaime ir nereikia manipuliouti įvykius. O valstybinių institucijų pareigūnai išskyrus vaikų teisių, susimovė galutinai , ypatingai teisėsauga.

 14. arvydas damijonaitis arvydas damijonaitis rašo:

  Negalima skatinti žmones nepasitikėti teismais – vertinu tai kaip valstybės pagrindų griovimo veiksmą. Ypač seimo nariai – plepiai turėtų tai įsisąmoninti, nes seimo narys – pilietis, davęs priesaiką. SKATINKIM PAGARBĄ TEISMAMS, BAŽNYČIAI, SEIMUI IR KITOMS VALSTYBĖS INSTITUCIJOMS…Lietuvi, nelaidyk liežuvio, neprovokuok pesimizmo, skleisk šviesą, apie kurią kalba Lietuvos himnas..Nepasiduok melui, kurį sąmoningai skleidžia Linčo teismo atgyvenos pakaunėje ir rusiškos spec.tarnybos.Aferistė Venckienė suvienijo Linčo teismo rėmėjus Lietuvoje,o tai yra valstybės pagrindų griovimas,neteisinės,totalitarinės sistemos kūrimas.

 15. Mačiulis Mačiulis rašo:

  Jam antrina Vilniaus psichiatrijos ligoninės direktorius Valentinas Mačiulis: “Tai, kaip dabar manipuliuojama vaiku, yra nusikalstama. Mergaitė turi būti izoliuota nuo globėjos, kad nematytų vykstančios kovos dėl jos gyvenamosios vietos. Ji turėtų kurį laiką pagyventi neutralioje aplinkoje.”

  TAS PSICHIATRAS VAIKU TURI? AR TAI NE TAS PATS, KURIS UZDRAUDE VAIKU FUTBOLO KLUBO GRANITAS VEIKLA?? TAI TAS ZMOGUS YRA ZMOGEDRA!!! JIS ISVARE 300 VAIKU IS FUTBOLO AIKSTELES!!!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...