2011 Birželio 21

Kuo patogiausia keliauti po Lietuvą?

veidas.lt

"Moters savaitgalio" archyvas

Turite draugų, su kuriais vienija pomėgis keliauti po Lietuvą? Planuojate išvyką po dar nematytas mūsų krašto vietas? Jeigu jau išsamiai suplanavote maršrutą, teliko sužinoti, kokių nuolaidų galite tikėtis, jeigu pasirinksite kelionę ne nuosavu automobiliu, o autobusu arba traukiniu.

Ikimokyklinukai traukiniu važiuoja nemokamai, jaunimas – pigiau

 • Iki rugpjūčio 31 d. visoje Lietuvoje traukiniais pigiau gali važiuoti ne tik studentai, bet ir nestudijuojantis jaunimas iki 26 metų. Visiems jauniems žmonėms, kuriems dar nėra 27 metų (perkant bilietą būtina pateikti asmens dokumentą), bilietas kainuoja 30 proc. pigiau. Ši akcija galioja traukinių II ir III klasės vagonuose kasdien, o maršrute Vilnius–Klaipėda–Vilnius nuo pirmadienio iki ketvirtadienio įskaitytinai.
 • Nutarėte į kelionę pasikviesti draugų? Jeigu jūsų susidarys 6–10 žmonių grupelė, galėsite įsigyti grupės bilietą su 10 proc. nuolaida.
 • Jeigu traukiniais keliaujate dažnai, pagalvokite, gal verta įsigyti terminuotus kelionės bilietus (yra netgi tokių, kurie galioja tik savaitgaliais). Apsimokės labiau, nei kaskart pirkti vienkartinius bilietus.
 • Jeigu traukinio bilietus iškart pirksite į abi puses, atgalinį bilietą jums parduos su 15 proc. nuolaida. Tiesa, ši nuolaida negalioja keliautojų grupėms ir tiems, kas naudojasi lengvatomis.
 • Bilietą į traukinį, vykstantį maršrutu Vilnius–Klaipėda–Vilnius įsigykite prieš tris kalendorines dienas – tada jis kainuos 15 proc. pigiau. Ši nuolaida taikoma visiems keleiviams, tačiau su kitomis nuolaidomis nesumuojama.
 • Du vaikus iki septynerių metų traukiniu galite vežtis su nemokamais bilietais. Jie parduodamai pateikus vaiko asmens dokumentą. Ši lengvata netaikoma, jeigu vaikas užima atskirą vietą – tada bilietą galima pirkti su 50 proc. nuolaida.
 • Tiems, kas dažnai keliauja traukiniais, šiek tiek sutaupyti padės AB “Lietuvos geležinkeliai” lojalumo kortelė. Ją turintiems už bilietą suteikiama 2 arba 5 proc. nuolaida, nelygu kokia nuolaida pasirenkama – kintama ar fiksuota. Lojalumo kortelės teikiamomis nuolaidomis gali naudotis ir studentai, ir kiti keleiviai, turintys teisę naudotis lengvatomis, nes nuolaida ir lengvata – sumuojamos. Kortelė suteikia galimybę pasinaudoti ir vien lojalumo programos dalyviams skirtomis specialiomis akcijomis.
 • Traukinių bilietus galima įsigyti kasose arba traukiniuose (jeigu kasa tuo metu dirba, už kiekvieną bilietą imamas papildomas 5 Lt mokestis).

Akcijos skelbiamos ir autobusuose

 • Jeigu norite pigiau sumokėti už kelionę prie jūros, važiuokite TOKS autobusais ir iškart įsigykite atgalinį bilietą. Tuomet kelionė namo jums kainuos 30 proc. mažiau. Ši akcija galioja iki rugpjūčio 31 d. važiuojant TOKS autobusais į Klaipėdą, Palangą, Šventąją ir Nidą.
 • Nepamirškite, kad kiekvienas keleivis turi teisę nemokamai vežtis du vaikus iki 7 metų, tačiau jie negali užimti atskiros vietos.
 • Šiek tiek sutaupysite, jeigu bilietus pirksite ne kasose ar autobuse, bet internetu.

Nepamirškite, nuolaidų, galiojančių kiaurus metus

 • Pusę kainos už traukinio arba autobuso bilietą mokėsite, jeigu studijuojate Lietuvos arba kitos Europos Sąjungos valstybės aukštosios mokyklos dieniniame skyriuje, profesinio mokymo įstaigų dieniniame skyriuje. Perpus pigiau vežami konservatorijų, nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokiniai, vaikai nuo 7 iki 10 metų amžiaus, asmenys, kurie yra pripažinti iš dalies darbingi, taip pat pensinio amžiaus žmonės, kuriems nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis, asmenys nuo 70 iki 80 metų, Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjai, pateikę nepriklausomybės gynėjo pažymėjimą, politiniai kaliniai ir tremtiniai, kariai savanoriai, jaunesni nei 70 metų ir laisvės kovų dalyviai. Teisę į bilietą su 50 proc. nuolaida turi ir vieno keleivio vežamas trečias vaikas iki 7 metų amžiaus.
 • 80 proc. nuolaida taikoma neįgaliems vaikams iki 18 metų amžiaus ir juos lydintiems asmenims, nedarbingiems asmenims, pensininkams, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir juos lydintiems asmenims, sulaukusiems 80 metų ir vyresniems. Pigiau bilietas kainuoja Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, turintiems pažymėjimą, suteikiantį teisę važiuoti su 80 proc. nuolaida, 70 metų ir vyresniems kariams savanoriams, žuvusių Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjų šeimų nariams.
 • Nuolaida negalėsite pasinaudoti, jeigu neturėsite teisę į lengvatas įrodančių dokumentų. Jeigu vaikas, kuriam nėra 10 metų, neturi paso ar asmens tapatybės kortelės, pasiimkite jo moksleivio pažymėjimą – jame yra užrašyti gimimo metai.

Autobusu dviratį nuveš nemokamai

Pro transporto priemonės langus tikrai nepamatysite skruzdėlės, nešančios už save didesnį “grobį”, ant baravyko sustingusio laumžirgio, šviesos ir šešėlių žaismo ant senų pušų kamienų, į krūmynus sprunkančio žalčio ar prisirpusių žemuogių pievelės… Todėl per atostogas ar savaitgalį leiskitės į kelionę dviračiais – vaizdingų maršrutų rasite ir Dzūkijoje, Žemaitijoje, Aukštaitijoje ir Suvalkijoje. Na, o dviračius iki pasirinktos vietos galite gabentis autobusu arba traukiniu. Kam nuomotis, jeigu visi šeimos nariai juos turite nuosavus.

 • Traukiniuose neišardytus dviračius galima vežtis bagažo arba keleiviniuose vagonuose – tam skirtose vietose. Už kiekvieną dviratę transporto priemonę reikia susimokėti nustatytą mokestį, priklausantį nuo važiuojamo atstumo ir kokia klase keliaujate. Pavyzdžiui, jeigu jūsų kelionės tikslas – už 51–100 km, III klasės vagonuose už dviratį susimokėsite 6 Lt, o I ir II klasės – 9 Lt. Jeigu važiuosite 301–350 km, III klasės vagonuose už vieną dviratį sumokėsite 11 Lt, I ir II klasės – 14 Lt.
 • Jeigu traukiniu nutarsite važiuoti į Neries regioninį parką (maršrutai Vilnius – Lazdėnai (Lazdėnai – Vilnius) arba Kaunas–Lazdėnai (Lazdėnai–Kaunas) iki spalio 1 dienos dviračio gabenimo kaina tebus 1 Lt.
 • Išardytus ir specialiuose dėkluose supakuotus dviračius, kurių bendra trijų matmenų suma ne didesnė kaip 200 cm, o svoris – 35 kg (suaugusiam) ir 15 kg (vaikui) keleiviniuose vagonuose vežami visus metus nemokamai.
 • Keleivių vežimo bendrovė “Kautra” vasarą dviračius autobuso bagažo skyriuose veža nemokamai. Tereikia padėti vairuotojui juos patalpinti ir pritvirtinti. Tiesa, dviračiams vežti skirtos vietos autobusuose yra ribotos ir juos veža ne visi, o tik specialią įrangą turintys autobusai. Interneto svetainėje www.autobusubilietai.lt jie yra pažymėti dviračio simboliu.

Autobusu ar traukiniu?

Keliauti traukiniu – pigiau, o kartais – netgi greičiau. Pavyzdžiui, iš Vilniaus į Kauną galima atvykti per valandą. Deja, ne visuose Lietuvos kampeliuose yra geležinkelio bėgiai, pavyzdžiui, traukiniu neįmanoma pasiekti Druskininkų arba Zarasų.

Jeigu važiuosite automobiliu

Degalų sąnaudos priklauso nuo automobilio darbinio tūrio ir galios (5, 8, 10, 12 ir net 22 l /100 km). Tad jeigu vienu automobiliu keliaujate kelios šeimos, verta pagalvoti ir apie tai, kuris automobilis – ekonomiškesnis. 1 l benzino šiuo metu kainuoja apie 4,60 Lt. Vadinasi, nuvažiuoti 100 km atstumą jums kainuos 23–100 Lt.

 • Nepamirškite, kad pigesnis benzinas – automatinėse degalinėse. Sutaupyti galima ir pilant degalus savaitgalį – kai kurios degalinės degalus atpigina iki 10 ct. Nepamirškite naudotis ir įvairių lojalumo kortelių teikiamomis nuolaidomis. Dujos yra perpus pigesnės nei benzinas ir dyzelinas. Verta pasidomėti, kuriose jūsų miesto degalinėse jos yra pigesnės (kaina gali skirtis 5–10 ct; informaciją rasite internete).

Rūta Staučytė

“Moters savaitgalis”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. marinakodiene marinakodiene rašo:

  iodel skriaudziami vaikai sulauke 10 metu/? ne visi tevai ar seneliai gali jiems pirkti pilna kaina kainuojanti bilieta taigi tenka sedeti namie


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...