2012 Gruodžio 11

Juozas Bernatonis

Kriterijai aiškūs ir pamatuoti

veidas.lt


Į “Veido” klausimus atsako būsimasis teisingumo ministras Juozas Bernatonis

VEIDAS: Kodėl šių metų viduryje atsisakėte ambasadoriaus Armėnijoje posto?
J.B.: LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius mane pasikvietė į komandą dalyvauti Seimo rinkimuose. Nors Konstitucija neriboja diplomatų teisės dalyvauti rinkimuose, ambasadoriui neetiška rinkimų kampanijos metu kritikuoti valdžią. Todėl paprašiau neužbaigti mano skyrimo ambasadoriumi į Armėniją procedūros.
VEIDAS: Politikai ir žurnalistai pastebi, kad nuolatos esate šalia premjero A.Butkevičiaus. Ar tai paties premjero prašymu tapote jo dešiniąja ranka?
J.B.: Tiesiog dabar buvo derybos, ir man LSDP pavedimu teko jose aktyviai dalyvauti. Tačiau ši veikla jau eina į pabaigą, todėl ateityje taip dažnai šalia pirmininko manęs nebematysite.
VEIDAS: Esate visų ligšiolinių koalicinių derybų grupių narys, turite stulbinamą derybų patirtį, taigi įdomu, kuo skyrėsi LSDP derybos su Darbo partija 2004 m. (sudarant koaliciją ir formuojant Vyriausybę, vadovaujamą A.Brazausko), 2006 m. (sudarant koaliciją ir formuojant Vyriausybę, vadovaujamą G.Kirkilo) ir 2012 m. (sudarant koaliciją ir formuojant Vyriausybę, vadovaujamą A.Butkevičiaus)?
J.B.: Tai būtų ilgas pasakojimas, palikime jį memuarams. Pasakysiu tik tiek, kad iš jūsų paminėtų derybų sunkiausios buvo 2004-aisiais.
VEIDAS: Kuriam LSDP premjerui Darbo partija ir jos lyderis V.Uspaskichas kėlė (kelia) didžiausias sąlygas?
J.B.: Tai partneriai, kurie visuomet kelia dideles sąlygas, o kurios mažesnės ar kurios didesnės, labai sunku pasverti. Mes derybas vertiname ne pagal sąlygas, o pagal rezultatą.
VEIDAS: Kaip ir kuo skiriasi prezidentų V.Adamkaus ir D.Grybauskaitės keliami kvalifikaciniai reikalavimai būsimiems ministrams?
J.B.: Mano manymu, anksčiau buvo remiamasi daugiau simpatijomis ir antipatijomis, o dabar išdėstyti labai aiškūs ir pamatuoti kriterijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. jonas jonas rašo:

  Tai dabar jau ir aiškėja tas Butkevičiaus negražus daugiaveidiškumas. Vėl į projektą 2K, K +A + D pavadinimu?

 2. maris maris rašo:

  TAIP,ATIDIRBINEJA BUTKEVICIUS,TIK GERB.PREZIDENTE VELNIUI UODEGA PRISPAUDE,MUISTOSI KAIP GYVATE,NEISEINA ISDURT PREZIDENTES

 3. Viktorija Viktorija rašo:

  Mano vardas yra Mis Viktorija
  Mačiau jūsų profilį dabar ir pasiimti susidomėjimą draugus pasidalinti svarbią diskusiją su jumis, kreipkitės man laišką
  (elliotvictoria60@yahoo.co.uk) už
  vaizdas geras


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...