- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kriterijai aiškūs ir pamatuoti

Autorius: veidas.lt | 2012 12 11 @ 09:07 | "Veido" interviu | 3 Comments


Į “Veido” klausimus atsako būsimasis teisingumo ministras Juozas Bernatonis

VEIDAS: Kodėl šių metų viduryje atsisakėte ambasadoriaus Armėnijoje posto?
J.B.: LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius mane pasikvietė į komandą dalyvauti Seimo rinkimuose. Nors Konstitucija neriboja diplomatų teisės dalyvauti rinkimuose, ambasadoriui neetiška rinkimų kampanijos metu kritikuoti valdžią. Todėl paprašiau neužbaigti mano skyrimo ambasadoriumi į Armėniją procedūros.
VEIDAS: Politikai ir žurnalistai pastebi, kad nuolatos esate šalia premjero A.Butkevičiaus. Ar tai paties premjero prašymu tapote jo dešiniąja ranka?
J.B.: Tiesiog dabar buvo derybos, ir man LSDP pavedimu teko jose aktyviai dalyvauti. Tačiau ši veikla jau eina į pabaigą, todėl ateityje taip dažnai šalia pirmininko manęs nebematysite.
VEIDAS: Esate visų ligšiolinių koalicinių derybų grupių narys, turite stulbinamą derybų patirtį, taigi įdomu, kuo skyrėsi LSDP derybos su Darbo partija 2004 m. (sudarant koaliciją ir formuojant Vyriausybę, vadovaujamą A.Brazausko), 2006 m. (sudarant koaliciją ir formuojant Vyriausybę, vadovaujamą G.Kirkilo) ir 2012 m. (sudarant koaliciją ir formuojant Vyriausybę, vadovaujamą A.Butkevičiaus)?
J.B.: Tai būtų ilgas pasakojimas, palikime jį memuarams. Pasakysiu tik tiek, kad iš jūsų paminėtų derybų sunkiausios buvo 2004-aisiais.
VEIDAS: Kuriam LSDP premjerui Darbo partija ir jos lyderis V.Uspaskichas kėlė (kelia) didžiausias sąlygas?
J.B.: Tai partneriai, kurie visuomet kelia dideles sąlygas, o kurios mažesnės ar kurios didesnės, labai sunku pasverti. Mes derybas vertiname ne pagal sąlygas, o pagal rezultatą.
VEIDAS: Kaip ir kuo skiriasi prezidentų V.Adamkaus ir D.Grybauskaitės keliami kvalifikaciniai reikalavimai būsimiems ministrams?
J.B.: Mano manymu, anksčiau buvo remiamasi daugiau simpatijomis ir antipatijomis, o dabar išdėstyti labai aiškūs ir pamatuoti kriterijai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kriterijai-aiskus-ir-pamatuoti

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.