2011 Birželio 20

Kovoje su kontrabanda siūlo mažinti akcizus

veidas.lt

BFL

Vyriausybė turėti imtis efektyvesnių priemonių kovoje su kontrabanda ir viena efektyviausių priemonių, Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) analitikų nuomone, būtų akcizų benzinui ir alkoholiui mažinimas.

“Vyriausybė koncentruojasi į tas priemones, kurios yra mažiausiai efektyvios. Būtų galima vienu įstatymo pakeitimu žymiai sumažinti problemos mastus”, – pirmadienį spaudos konferencijoje pristatydama naujausio gyventojų nuomonės tyrimo rezultatus kalbėjo LLRI vadovė Rūta Vainienė.

LLRI užsakymu bendrovės “Spinter tyrimai” atliktas tyrimas atskleidė, jog didelis Lietuvos gyventojų palankumas kontrabandai šiemet dar labiau išaugo. Instituto vadovai teigia, jog šį kartą rezultatai “nemaloniai nuvylė” – kontrabandą bei nelegalų jos vartojimą pateisino 66 proc. respondentų. Pernai šis skaičius buvo 61 proc, 2004 metais – tik 48 procentai.

“Gyventojų tolerancija kontrabandai didėja”, – kalbėjo LLRI vadovė.

Jis pastebėjo, jog pagal naujausią keturių mėnesių statistiką, šiemet mažiau surenkama akcizų:”Milijardas keliauja ne iš šešėlio, bet į šešėlį”.

“Akcizų nesurinkimas niekaip negali būti pateisinamas, paaiškinamas, kaip tik ta priežastimi, kad didėja nelegalių prekių vartojimas”, – kalbėjo R.Vainienė.

“Spinter tyrimai” balandį apklausė 1002 Lietuvos gyventojus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. s s rašo:

    20 cnt + ar – paprastam vartotojui esmes nekeicia, aisku verslininkams kuriems vainienie atstovauja, tai dideli pinigai


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...