2014 Vasario 14

Kolekciniai medaliai ir monetos tampa vis dažnesne dovana

veidas.lt


2011 m. Lietuvoje pristatyta unikali sidabrinių medalių kolekcija “Lietuvos Respublikos Prezidentai”, kurioje – septyni medaliai, skirti Lietuvos prezidentams Antanui Smetonai, Aleksandrui Stulginskiui, Kaziui Griniui, Algirdui Brazauskui, Valdui Adamkui, Rolandui Paksui ir Daliai Grybauskaitei.

Iš tuomet nukaldintų 3000 medalių komplektų, šiandien prieinami rinkoje liko vos šimtas dvidešimt.  “Per pastaruosius metus pastebėjome aiškią tendenciją, jog būtent tokios dovanos tampa populiarios mimint žinomų asmenybių sukaktis ar valstybines šventes, – pasakoja Nacionalinio aukso banko direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Marcinkėnas.

Pasak jo, nemaža dalis Lietuvos prezidentams skrtų medalių iškeliavo į užsienį. Dėl įvairių priežasčių: pačia kolekcija domėjosi kolekcininkai, o pavieniai, konkrečiam prezidentui skirti medaliai buvo dovanojami artimiesiems ar kaip reprezentacinės dovanos.

Istorinės tematikos tauriųjų metalų monetos ar medaliai per keletą metų tapo vis dažnesne dovana ir Lietuvoje.  “Dovanoti kolekcinius medalius ar monetas žmonės renkasi dėl labai skirtingų priežasčių. Vieni į juos žiūri kaip į ilgalaikę investiciją, tauriuosius metalus su pridėtine, emocine ir menine verte. O kiti juos skuba įsigyti vedini nostalgijos ar sentimentų žinomoms asmenybėms. Tačiau yra dalykų, kurie vienija visus pasirinkimus – tai išties pakankamai universali ir kartu individuali, išliekamąją vertę turinti, tačiau įkandamos kainos dovana”, – teigia p. Žilvinas Marcinkėnas ir atkreipia dėmesį, jog susidomėjimas tam tikru medaliu labai susijęs su istorinėmis sukaktimis ar net politiniais įvykiais.

“Štai jau nuo praėjusių metų gruodžio – pastebimai išaugo susidomėjimas Prezidentui Antanui Smetonai skirtu medaliu. Priežastis – labai akivaizdi ir į ją reaguoja tiek Lietuvos, tiek užsienio kolekcininkai ar tiesiog istorija besidomintys ar šiuo Prezidentu besižavintys žmonės”, – pasakoja Ž.Marcinkėnas

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...