2010 Rugpjūčio 27

Prezidentai

Prezidentų parkas tapo ginčų objektu

veidas.lt

Teikiant siūlymą įkurti prezidentų parką, politikai nesutaria, ar šalia velionio Algirdo Brazausko turėtų atsirasti vietos Vytautui Landsbergiui ir Rolandui Paksui, rašo “Kauno diena”.

Socialdemokratų partija kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę su pasiūlymu sostinės senamiestyje įkurti prezidentų parką. Socialdemokratų manymu, pašalintasis prezidentas R.Paksas turėtų gauti vietą šiame memoriale.

“Jeigu tauta išrinko, jis tam tikrą laikotarpį buvo prezidentu. Ignoruoti tai, manau, vargu ar būtų teisinga. Tada tautos nariai, kurie už jį balsavo, irgi būtų ignoruojami”, – dienraščiui sakė Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Socialdemokratai atsargiau vertina galimybę prezidentų parke numatyti vietą atkurtos Lietuvos valstybės vadovui, tuometės Aukščiausiosios tarybos pirmininkui V.Landsbergiui. “Na, čia tikrai ne Butkevičiui spręsti šitą klausimą”, – sakė A.Butkevičius.

Priešingai nei socialdemokratai, valdantieji konservatoriai neabejoja, kad jų patriarchui turi būti numatyta vieta būsimajame prezidentų parke.

“Mes nei prezidentų parko idėjos, nei jos detalių nesame svarstę. Neaptarus idėjos ir jos įgyvendinimo tikslingumo, per anksti būtų kalbėti apie atskiras asmenybes. O dėl V.Landsbergio buvimo valstybės vadovu aš abejonių neturiu”, – dienraščiui sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma.

Paklaustas, ar tokio pat statuso ir vietos prezidentų parke nusipelnė ir R.Paksas, politikas sakė, jog reikėtų išvengti politikavimo.

“Labai nesinorėtų, kad ta idėja būtų palydėta papildomu politikavimu, galbūt kiek orientuotu į artėjančius savivaldybių tarybų rinkimus. Jeigu negalime solidžiai išspręsti šių klausimų, gal tada reikia apskritai palaukti su šia idėja. O A.Butkevičiaus pasakyme iškart įžvelgiu politikavimą”, – teigė jis.

Tvarkos ir teisingumo partijos frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis dienraščiui teigė, esą V.Landsbergiui memoriale vieta galėtų atsirasti nebent tokiu atveju, jei parko pavadinime nebeliktų žodžio “prezidentas”.

“Jeigu tai būtų asmenų, vadovavusių nepriklausomos Lietuvos valstybei, parkas, tai būtų vienas atvejis. Neabejotina, kad V.Landsbergis buvo pirmas nepriklausomos atkurtos valstybės vadovas. Kita vertus, V.Landsbergis niekada nebuvo atkurtos Lietuvos prezidentu”, – teigė Tvarkos ir teisingumo partijos frakcijos Seime seniūnas.

Jis norėtų, kad parke būtų vieta partijos lyderiui pašalintajam prezidentui R.Paksui – esą vietos prezidentų parke nusipelno visi prezidentai, kurie buvo išrinkti.

V.Mazuronio teigimu, prezidentų parko idėja apskritai abejotina, mat viskas vyksta skubotai.

“Manau, kad socialdemokratai šią idėją kelia dėl A.Brazausko mirties. Kartais tuos dalykus persūdome. Tarp kitko, Prezidentų skveras yra Kaune, prie buvusios prezidentūros. Yra jų paminklai, jie pažymėti. Ar būtų logiška įrengti nežinia kiek tų parkų?” – svarstė pašnekovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Marčius Marčius rašo:

    Landsbergiui tikrai turėtų būti vieta, o dėl Pakso dar labai pagalvoti reikėtų. Ar tautos išdaviko vardas gali būti įrašytas tokioje vietoje.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...