2011 Birželio 20

Medvedevas ir Putinas neturi kartu balotiruotis

veidas.lt

Scanpix

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas atmeta galimybę, kad ir jis, ir Vladimiras Putinas kels savo kandidatūras prezidento rinkimuose.

“Aš manau, kad tai sunku įsivaizduoti bent jau dėl vienos priežasties. Esmė ta, kad mes su Vladimiru Putinu ( ir su mano kolega, ir su senu draugu) vis dėlto daugiausia atstovaujame vienai ir tai pačiai politinei jėgai”, – pareiškė D.Medvedevas interviu leidiniui “Financial Times” po ką tik pasibaigusio 2011 metų Sankt Peterburge vykusio tarptautinio ekonomikos forumo.

“Šia prasme rungtyniavimas tarp mūsų gali pakenkti tiems uždaviniams ir tiems tikslams, kuriuos mes įgyvendinome pastaraisiais metais. Todėl tikriausiai tai būtų ne pats geriausias scenarijus mūsų šaliai ir konkrečiai situacijai”, – pabrėžė D.Medvedevas.

Kaip sakė valstybės vadovas, “atvira konkurencija – visada gerai”, bet tai ne tas atvejis, nes dalyvavimo rinkimuose “esmė – ne padėti plėtoti laisvos konkurencijos šūkį, o iškovoti pergalę”.

D.Medvedevas taip pat pabrėžė, kad tarp jo ir V.Putino nėra didelių nuomonių skirtumų. “Aš nemanau, kad tarp mūsų yra vis daugiau nesutarimų”, – sakė valstybės vadovas.

“Bet aš jau kalbėjau šia tema: ir aš, ir Vladimiras Vladimirovičius – mes vis dėlto skirtingi žmonės. Mūsų bendra mokykla – mes baigėme Sankt Peterburgo universiteto teisės fakultetą. Šia prasme apskritai mūsų pasaulėžiūra artima. Toliau mūsų buvo skirtingi gyvenimo keliai. Žinoma, kiekvienas žmogus turi savo įpročius, sampratas. Tikriausiai mes kažką skirtingai vertiname šiandien, pavyzdžiui, kokiais metodais pasiekti vienus ar kitus tikslus, bet aš manau, kad tai gerai, kad tai privalumas. Jeigu apskritai į visus klausimus žiūrėtume vienodai, jokio judėjimo nebūtų. Vis dėlto bet kuris judėjimas – tai vienokių ar kitokių prieštaravimų padarinys”, – sakė D.Medvedevas.

“Bet manyti, kad tarp mūsų gilėja kažkokia properša, man atrodo, visiškai neteisinga”, – pabrėžė prezidentas.

D.Medvedevas taip pat pažymėjo, kad nuo to laiko, kai jis tapo prezidentu, pasikeitė, tik kai kurie jo santykių su V.Putinu niuansai.

“Viena vertus, mūsų santykiai niekuo nepasikeitė, nes mes iš tikrųjų labai seniai pažįstame vienas kitą, ir pradėjome mes ne nuo santykių: kažkuris – pavaldinys, kažkuris – viršininkas. Mes su juo pradėjome iš visiškai lygių pozicijų. Ir jis, ir aš dirbome Leningrado tarybos pirmininko, o tada juo buvo buvęs Sankt Peterburgo meras (Anatolijus) Sobčiakas. O po to aš iš tikrųjų dirbau pas jį (Vladimirą Putiną) aparate, (Prezidento) administracijoje, o dabar Vladimiras Putinas dirba vyriausybės, kurią aš teikiau Valstybės Dūmai, pirmininku. Todėl šia prasme niekas nepasikeitė”, – sakė D.Medvedevas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...