2011 Vasario 20

Kinija

Kinijoje – raginimai protestuoti

veidas.lt

Kinijoje nuo šeštadienio areštuota keliolika garsiausių teisių gynėjų, o pasipiktinę piliečiai internete raginami Artimųjų Rytų “jazminų revoliuciją” paminėti protestais, sekmadienį paskelbė kampanijos aktyvistai.

Visoje šalyje vykstant policijos mobilizacijai, dingo iki 15 žmogaus teisių gynėjų ir aktyvistų, o vyriausybė, regis, cenzūruoja interneto skelbimus, kuriuose raginama dalyvauti demonstracijose.

“Laukiame, (kad) … nedirbantys darbuotojai ir priverstinių iškeldinimų aukos dalyvautų demonstracijose, skanduotų šūkius ir siektų laisvės, demokratijos ir politinių reformų “vienos partijos valdymui” nutraukti”, – sakoma viename interneto skelbime.

Tie skelbimai, kurių daugelis, regis, buvo paskelbti iš užsienio, ten gyvenančių kinų politinių aktyvistų tinklalapiuose, ragina dalyvauti protestuose Pekine, Šanchajuje, Guangdžou ir 10-yje kitų didžiųjų Kinijos miestų.

Protestuotojai raginami skanduoti tokius šūkius kaip “Norime maisto”, “Norime darbo”, “Norime būsto”, “Norime teisingumo”, “Tegyvuoja laisvė” ir “Tegyvuoja demokratija”.

Pekino centre esančiame Vangfudzingo parduotuvių rajone, kur turėjo rinktis protestuotojai, budi daugybė policininkų, bet jokių demonstracijų nesimatė, o tūkstančiai pirkėjų zujo kaip paprastai.

Policija išsivedė mažiausiai du žmones: vieną dėl pareigūnų plūdimo, o kitą – už šūkavimą “Aš noriu maisto”.

Kaip skelbiama internete, kituose miestuose pasirodė tik saujelė demonstrantų, nors numatytose protestų vietose Šanchajuje, Harbine, Guangdžou ir Čengdu budėjo daug policininkų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...