2011 Rugsėjo 30

Kenksmingų E nebeliks ir darželinukų maiste

veidas.lt


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) baigia rengti mokinių maitinimo organizavimo bendrojo lavinimo mokyklose tvarkos aprašo pakeitimo projektą. Planuojama, kad dar šį rudenį sveikatos apsaugos ministro įsakymu bus patvirtintas naujas teisės aktas, kuris reglamentuos jau ne tik mokinių, bet ir darželinukų bei socialinių globos įstaigų auklėtinių maitinimą. Nauja tvarka turėtų įsigalioti nuo naujų mokslo metų 2012 m. “Mokyklose jau įvesta sveikatai palanki mityba, dabar pereinama prie darželių”, – sakė SAM Sveikatos stiprinimo ir kurortologijos skyriaus vedėjas Almantas Kranauskas.
Dabar ruošiant maistą mokiniams yra kontroliuojama, kad produktuose nebūtų kenksmingais pripažintų maisto priedų, tuo tarpu darželiams tokie reikalavimai buvo netaikomi. Kokių produktų su žalingais E atsisakyti, darželiai spręsdavo savo nuožiūra.
Pasak SAM vyr. specialistės Ievos Gudanavičienės, į sąrašą įtraukti 48 draudžiami maisto priedai. Be to, praplečiamas draudžiamų maisto produktų sąrašas, bet tai aktualu daugiau mokykloms: jose nebeliks krekerių, sūrių lazdelių ir kt. sūrių konditerijos gaminių, kavos pakaitalų, uždraudžiami ir maisto papildai (nebus galima įsigyti hematogenų, gliukozės tablečių, ledinukų su vitaminais ir pan.). Nutarta uždrausti vaikų maistui naudoti ir mechaniškai atskirtą mėsą. Dar viena naujovė – alergiškų vaikų tėvai, pateikę gydytojo pažymą, galės prašyti, kad jų atžalų maiste nebeliktų alergizuojančių sudedamųjų dalių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. de de rašo:

    http://www.ozala.gauja.lt – apie masturbacija.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...