2010 Balandžio 29

Vaikai

V. Blinkevičiūtė kovoja už vaikų teises

veidas.lt

Reaguodama į tai, kad LR Seimas, atmetęs Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, parodė, kad palaiko smurtą prieš vaikus, Vilija Blinkevičiūtė Europos Parlamente užregistravo rašytinį pareiškimą, ragindama visose Europos Sąjungos valstybėse narėse sukurti privalomojo pobūdžio teisines normas, draudžiančias bet kokio pobūdžio smurtą prieš vaikus.

“Kadangi Lietuva pati nesugeba ar nenori kovoti su smurtu prieš vaikus, Europos Parlamente bandysiu siekti, kad Europos Komisija ir Europos Taryba įpareigotų Lietuvą bei kitas tokių teisinių normų dar neturinčias valstybes tą padaryti. Argi vaikas yra ne žmogus, kad jo nereikia apsaugoti privalomais teisiniais aktais?” – sako Lietuvai atstovaujanti Europos Parlamento narė.

Vilija Blinkevičiūtė netrukus pradės rinkti jos pareiškimą palaikančių Europos parlamentarų parašus. Kad šis rašytinis pareiškimas įsigaliotų ir būtų perduotas Tarybai, Komisijai bei nacionaliniams parlamentams, per tris mėnesius jam savo parašu turi pritarti daugiau negu pusė Europos Parlamento narių.

Savo pareiškime Vilija Blinkevičiūtė taip pat ragina Komisiją ir Tarybą stiprinti kovos su smurtu prieš vaikus priemones, aktyviau bendradarbiauti su valstybėmis narėmis bei nevyriausybinėmis organizacijomis, užkertant kelią smurtui prieš vaikus. “Taip pat raginu valstybes nares imtis būtinų veiksmų ir prevencinių priemonių kovoti su smurtu prieš vaikus ir pripažinti, kad tai yra prioritetinis nacionalinės vaikų apsaugos sistemos tikslas”,- sako Vilija Blinkevičiūtė.

Šią savaitę Europos Parlamento Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitete buvo svarstoma Direktyva dėl kovos su seksualine prievarta prieš vaikus, jų seksualiniu išnaudojimu ir vaikų pornografija. Vilija Blinkevičiūtė komiteto posėdžio metu paragino, kad ši direktyva būtų kuo greičiau priimta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. kaip kaip rašo:

    galima inicijuoti tokius įstatymus, kai pati nėra užauginusi nė vieno vaiko.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...