2010 Gegužės 03

Vaikai

Dešimtadalis vaikų mokyklose patiria traumų

veidas.lt

Mokyklose vieną ar kelias traumas patiria 98 vaikai iš 1000, rodo Lietuvos sveikatos informacijos centro skelbiami 2008 metų duomenys, teigia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pirmadienį išplatintame pranešime taip pat pristatomi anksčiau atlikti tyrimai, iš kurių matyti, kad beveik pusę traumų lėmė netinkamas moksleivių elgesys, penktadalį – nepakankama suaugusiųjų priežiūra per pamokas ar pertraukas. Dešimtadalį visų mokyklose įvykusių traumų sąlygojo nesaugi mokyklos aplinka, teigia SAM.

Pasak Vilniaus visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjos Astos Razmienės, dauguma mokyklų pastatytos prieš kelias dešimtis metų pagal tuo metu galiojusius statybos ir higienos reikalavimus ir neatitinka šiuo metu galiojančių normų. SAM savo ruožtu ragina atkreipti dėmesį į mokyklų saugumą rengiant jų renovavimo projektus.

“Deja, prasidėjęs mokyklų renovavimo procesas svarbiausiu tikslu kelia šilumos taupymą ir nenumato saugios mokyklų aplinkos kūrimo. Šiuo metu remiami projektai, numatantys stogo, išorinių sienų šiltinimą, langų, lauko durų keitimą bei šildymo sistemų renovaciją. Siūlome nepamiršti ir dalykų, kurie gali apsaugoti vaikus nuo skausmo ir traumų: įrengti saugias laiptines, pakeisti slidžias, nelygias, grindų, sporto aikštynų dangas, naudoti tik techniškai tvarkingą sporto, technologijų įrangą”, – teigia SAM.

Taip pat pabrėžiama, kad traumų galima išvengti, jei bus skatinamas saugus elgesys: turi būti suformuluotos ir įdiegtos saugaus elgesio taisyklės (pavyzdžiui, draudžiama lakstyti laiptais, lipti į medžius ir pan.) bei kontroliuojama, kaip šių taisyklių laikomasi. Be to, vaikai turi būti visą laiką prižiūrimi suaugusiųjų tiek pamokų, tiek pertraukų, tiek užklasinių užsiėmimų metu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...