- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kenksmingų E nebeliks ir darželinukų maiste

Autorius: veidas.lt | 2011 09 30 @ 08:58 | Tėvai ir vaikai | 1 Comment


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) baigia rengti mokinių maitinimo organizavimo bendrojo lavinimo mokyklose tvarkos aprašo pakeitimo projektą. Planuojama, kad dar šį rudenį sveikatos apsaugos ministro įsakymu bus patvirtintas naujas teisės aktas, kuris reglamentuos jau ne tik mokinių, bet ir darželinukų bei socialinių globos įstaigų auklėtinių maitinimą. Nauja tvarka turėtų įsigalioti nuo naujų mokslo metų 2012 m. “Mokyklose jau įvesta sveikatai palanki mityba, dabar pereinama prie darželių”, – sakė SAM Sveikatos stiprinimo ir kurortologijos skyriaus vedėjas Almantas Kranauskas.
Dabar ruošiant maistą mokiniams yra kontroliuojama, kad produktuose nebūtų kenksmingais pripažintų maisto priedų, tuo tarpu darželiams tokie reikalavimai buvo netaikomi. Kokių produktų su žalingais E atsisakyti, darželiai spręsdavo savo nuožiūra.
Pasak SAM vyr. specialistės Ievos Gudanavičienės, į sąrašą įtraukti 48 draudžiami maisto priedai. Be to, praplečiamas draudžiamų maisto produktų sąrašas, bet tai aktualu daugiau mokykloms: jose nebeliks krekerių, sūrių lazdelių ir kt. sūrių konditerijos gaminių, kavos pakaitalų, uždraudžiami ir maisto papildai (nebus galima įsigyti hematogenų, gliukozės tablečių, ledinukų su vitaminais ir pan.). Nutarta uždrausti vaikų maistui naudoti ir mechaniškai atskirtą mėsą. Dar viena naujovė – alergiškų vaikų tėvai, pateikę gydytojo pažymą, galės prašyti, kad jų atžalų maiste nebeliktų alergizuojančių sudedamųjų dalių.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kenksmingu-e-nebeliks-ir-darzelinuku-maiste

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.