2016 Balandžio 19

Keičia požiūrį į interneto greitį

veidas.lt

Loreta Klebonaitė-Šeibak

Dauguma Lietuvos gyventojų iki šiol naudojasi 100 Mb/s, o kai kurie dar ir 50 Mb/s greičio internetu. Didesnė interneto sparta vis dar laikoma prabangos dalyku. Bendrovė „Penkių konti­nentų komunikacijų centras“, švie­solai­diniu tinklu teikianti interneto, iš­maniosios televizijos, IP (angl. Inter­net Protocol) telefonijos paslaugas Vilniaus mieste, siekia iš esmės pa­keisti požiūrį į šiuolaikinį internetą, siūlydama įprastuose paslaugų planuose iki 1 Gb/s spartą.

Iki šiol milžinišku greičiu naršyti galėjo tik brangesnius specialiuosius planus įsigiję klientai ar verslo įmonės, tačiau, kaip ir mobiliojo ryšio operatorių pasaulyje, taip ir šviesolaidinio interneto tiekėjų greitaveikos samprata pasikeitė. „Technologijos sparčiai tobulėja. Mūsų klientai jau naudojasi itin didelės vaizdo raiškos 4 K televizoriais, mobiliuoju 4 G ryšiu. Kiekvienas privalo gauti galimybę naudotis tuo, kas geriausia. Norime pasiūlyti rinktis bene didžiausią Lietuvoje interneto spartą – iki 1 Gb/s“, – teigia UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ direktoriaus pavaduotojas komercijos klausimais Robertas Ragauskas.

Bendrovė rengia naujus interneto paslaugų planus, tad „Skynet“ klientai galės rinktis iki dešimties kartų greitesnį už standartinį (100 Mb/s) internetą už įprastą rinkos kainą.

Didesnės spartos interneto reikia tais atvejais, kai siunčiamos aukštos kokybės nuotraukos, tiesiogiai žiūrimi didelės raiškos filmai, organizuojamos vaizdo konferencijos, per internetą su kitais dalyviais žaidžiami naujausi kompiuteriniai žaidimai, reikalaujantys žaibiškos reakcijos. Greičio pritrūkstama ir tuomet, kai prie interneto vienu metu prisijungia daugiau šeimos narių ar vienos įmonės darbuotojų. Tad spartusis internetas ypač svarbus verslo centruose, valdžios ir visuomeninėse įstaigose, mokyklose, ligoninėse.

Naujos galimybės

Verslui taip pat atsiveria daugiau galimybių: galima organizuoti kokybiškas, itin didelės raiškos vaizdo konferencijas ir tiesiogines transliacijas. Negaišdami laiko darbuotojai gali greitai persiųsti vieni kitiems elektroninius dokumentus arba įkelti juos į virtualias debesų talpyklas.

Valdyti interneto ryšiu namų apšvietimo, šildymo ar vėdinimo sistemas, stebėti vaizdo kamerų siunčiamas transliacijas jau įprasta.

Didelė sparta leidžia nuotoliniu būdu per internetą prižiūrėti išmaniuosius namus, kuriuose visi prietaisai valdomi iš vieno įrenginio. „Valdyti interneto ryšiu namų apšvietimo, šildymo ar vėdinimo sistemas, stebėti vaizdo kamerų siunčiamas transliacijas jau įprasta. Taip jau galima pašerti ir augintinį, nes yra prietaisų, padedančių šeimininkui vienu kompiuterio ar telefono klavišo spustelėjimu įberti reikiamą kiekį ėdalo“, – naujas galimybes pristato R.Ragauskas.

Patikimas ryšys

„Skynet“ – tai pirmasis šviesolaidinis tinklas Lietuvoje. „Interneto ir duomenų perdavimo paslaugas teikiame jau nuo 1996 m. Turime dviejų dešimtmečių patirtį ir sklandžiai dirbančią profesionalų komandą. Tai užtikrina mūsų klientams patikimą ryšį ir operatyvų sprendimų priėmimą“, – teigia įmonės atstovas.

„Skynet“ tinklas sistemingai modernizuojamas naudojant pasaulinės IT lyderės kompanijos „Cisco Systems“ aukščiausios kokybės įrangą. Ji garantuoja ne tik stabilų ryšio perdavimą, bet ir duomenų saugumą.

Belaidis ryšys – didesniam komfortui

Atsižvelgdama į verslo poreikius, bendrovė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ siūlo ir belaidžio interneto sprendimų. Tai galimybė naudotis internetu visame biure, prisijungus išmaniuoju telefonu, nešiojamuoju ar planšetiniu kompiuteriu. Įmonė taip pat teikia specialių pasiūlymų viešbučiams, mokykloms, prekybos centrams, dideliems biurams ir auditorijoms.

Didėja organizacijos efektyvumas, nes prisitaikoma prie kiekvieno darbuotojo poreikių ir darbo stiliaus.

Pasak R.Ragausko, „Skynet“ belaidžio ryšio sprendimai suteikia darbuotojams daugiau komforto ir paverčia darbo vietą mobilesne. „Mobili darbo vieta pirmiausia užtikrina didesnį darbuotojo produktyvumą, nes žmonės gali dirbti bet kurioje vietoje, su įvairiais turimais prietaisais ir gauti visą jiems reikalingą informaciją. Antra, modernias technologijas lengva valdyti, jos yra saugesnės ir mažina įmonės išlaidas. Didėja organizacijos efektyvumas, nes prisitaikoma prie kiekvieno darbuotojo poreikių ir darbo stiliaus“, – teigia specialistas.

Klientams, užsisakiusiems „Skynet“ belaidžio ryšio paslaugų, bendrovė taip pat teikia nuolatinės tinklo stebėsenos ir priežiūros paslaugas.

Užs. Nr. BSS2270

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...