2010 Liepos 28

Internetas

Daugėja “lietuviškų” tinklalapių adresų

veidas.lt

Svetainės su lietuviškais rašmenimis, tokios kaip lietuviškai.lt ar klausimėlis.lt, nėra jokia išimtis: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir interneto svetainė www.lietuviškai.lt paskelbė akciją “Interneto lietuvinimo vajus” ir ragina vartoti lietuviškus rašmenis ne tik rašant elektroninius laiškus ar komentuojant straipsnius interneto portaluose, bet ir registruojant svetainių pavadinimus.

Šios idėjos autorius interneto svetainės www.lietuviškai.lt įkūrėjas ir “Informacinių technologijų organizacijos” direktorius Paulius Lazauskas džiaugiasi, kad pagaliau pavyko sugriauti mitą, esą svetainės pavadinime gali būti tik lotyniški rašmenys.

“Ne taip seniai net valstybiniame informatikos egzamine buvo klausimas, ar galima vartoti lietuviškas raides rašant svetainės pavadinimą, ir teisingas atsakymas buvo ne. Betgi tai visiškai netiesa”, – aiškina lietuvių kalbai neabejingas P.Lazauskas.

Jis skaičiuoja, kad nuo akcijos pradžios tinklalapyje lietuviškai.lt užregistruotos jau 23 “nešveplos” svetainės su lietuviškais rašmenimis ir penki lietuviški programiniai sprendimai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Aurimas Aurimas rašo:

  Gerai, vienas klausimėlis – ką tai pakeis?

 2. aurimui aurimui rašo:

  taves nepakeis

 3. Birute Birute rašo:

  Labai noriu rasyti lietuviskai,bet pas mane klaviaturoje nera lietuvisku raidziu.Kaip isspresti sia problema?

 4. aa aa rašo:

  Nuėjau į tą svetainę ir ant nuorodos gavau:
  http://www.lietuvi%c5%a1kai.lt could not be found. Please check the name and try again.
  Kame problema?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...