2011 Rugpjūčio 01

Kasos aparatų visiems turgaus prekeiviams gali ir nebūti

veidas.lt

"Veido" archyvas

Vyriausybėje gimsta naujas pajamų turguje apskaitymo planas: gali būti, kad nebus įvedama prievolė kasos aparatais apskaityti visą turguje parduodamą produkciją. Pagal dabar Finansų ministerijos parengtą, bet dar nepatvirtintą teisės aktą, visi uždarose turgaus patalpose prekiaujantys žmonės turėtų privalomai kiekvienam pirkėjui išrašyti pirkimo ir pardavimo kvitą. Tie, kurie prekiauja lauke, kvitą turėtų išrašyti tik tuo atveju, jei to pageidauja pirkėjas – žodžiu, dirbantiesiems lauke ir toliau būtų paliekamos tos pačios buhalterinės apskaitos taisyklės.

Kartu siūloma nustatyti, kad prekiautojai uždarose patalpose galės rinktis, ar kvitą kiekvienam pirkėjui išrašinėti ranka, ar mušti kasos čekį – pardavėjas galės pasirinkti jam patogesnį būdą.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė yra atkreipusi dėmesį, kad viena didžiausių Gariūnų ir panašių turgaviečių problemų yra didmeninė prekyba, kuri dabar yra leidžiama su verslo liudijimais. Todėl taip pat yra siūloma panaikinti galimybę su verslo liudijimu užsiimti didmenine prekyba – teikti prekes kitiems su verslo liudijimais dirbantiems asmenims.

Turgaus prekeivius vienijančios Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos garbės pirmininkas Eduardas Šablinskas piktinasi, kad rengiant naujoves Vyriausybė savo veiksmų visiškai nederina su pačiais verslininkais, kurių veiklą keis nauja tvarka: “Nevyksta jokie darbo grupės susitikimai, mes net nežinome, kas ir kur iš tiesų yra daroma ir kas ką daro – ar Finansų, ar Ūkio ministerija. Net nebesusigaudome, ar tie kasos aparatai bus, ar nebus”.

Asociacijos “Kalvarijų turgus visiems atstovė” Nijolė Prišmontienė sako, kad kasos aparatų ar privalomų kvitų įvedimas prekiaujantiems lauke būtų visiška nesąmonė: “Juk dirbi lauke, kur ir vėjas, ir lietus, kasos aparatų juostelė drėgtų, jie gestų. Kvitą irgi ne taip paprasta išrašyti kiekvienam pirkėjui – juk dažnas prekeivis net neturi kėdės, ką jau kalbėti apie stalą”.

E. Šablinskas žada, kad, anot jo, arogantišku Vyriausybės elgesiu pasipiktinę turgaus prekeiviai rugsėjo pabaigoje surengs didžiulę protesto akciją, kurią žada palaikyti ir mokytojų, gydytojų bei kitos profsąjungos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Aurimas Aurimas rašo:

  Tai taip gaunasi diskriminacija turgaus prekeivių, dirbančių uždarose patalpose atžvilgiu. Kur tai matyta? Jei jau išleidžia įstatymą, tai jis turi būti galiojantis visiems prekeiviams turguje, o ne taip, kad vienam taip galios, o kitiems – taip. Tai kokia iš viso esmė tų kasos aparatų?

  Prekeiviai, kurių prekės negali būti paveiktos oro sąlygų, paprasčiausiai persikels į lauką ir nebereikės jiems tų kasos aparatų pirktis.

  O dėl tų čekių. Ne visi žmonės ir ima juos, ar prašo bent jų. Bent jau dėl šito gerai pasakė.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...