- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kasos aparatų visiems turgaus prekeiviams gali ir nebūti

Autorius: veidas.lt | 2011 08 01 @ 14:18 | Verslas | 1 Comment

"Veido" archyvas

Vyriausybėje gimsta naujas pajamų turguje apskaitymo planas: gali būti, kad nebus įvedama prievolė kasos aparatais apskaityti visą turguje parduodamą produkciją. Pagal dabar Finansų ministerijos parengtą, bet dar nepatvirtintą teisės aktą, visi uždarose turgaus patalpose prekiaujantys žmonės turėtų privalomai kiekvienam pirkėjui išrašyti pirkimo ir pardavimo kvitą. Tie, kurie prekiauja lauke, kvitą turėtų išrašyti tik tuo atveju, jei to pageidauja pirkėjas – žodžiu, dirbantiesiems lauke ir toliau būtų paliekamos tos pačios buhalterinės apskaitos taisyklės.

Kartu siūloma nustatyti, kad prekiautojai uždarose patalpose galės rinktis, ar kvitą kiekvienam pirkėjui išrašinėti ranka, ar mušti kasos čekį – pardavėjas galės pasirinkti jam patogesnį būdą.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė yra atkreipusi dėmesį, kad viena didžiausių Gariūnų ir panašių turgaviečių problemų yra didmeninė prekyba, kuri dabar yra leidžiama su verslo liudijimais. Todėl taip pat yra siūloma panaikinti galimybę su verslo liudijimu užsiimti didmenine prekyba – teikti prekes kitiems su verslo liudijimais dirbantiems asmenims.

Turgaus prekeivius vienijančios Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos garbės pirmininkas Eduardas Šablinskas piktinasi, kad rengiant naujoves Vyriausybė savo veiksmų visiškai nederina su pačiais verslininkais, kurių veiklą keis nauja tvarka: “Nevyksta jokie darbo grupės susitikimai, mes net nežinome, kas ir kur iš tiesų yra daroma ir kas ką daro – ar Finansų, ar Ūkio ministerija. Net nebesusigaudome, ar tie kasos aparatai bus, ar nebus”.

Asociacijos “Kalvarijų turgus visiems atstovė” Nijolė Prišmontienė sako, kad kasos aparatų ar privalomų kvitų įvedimas prekiaujantiems lauke būtų visiška nesąmonė: “Juk dirbi lauke, kur ir vėjas, ir lietus, kasos aparatų juostelė drėgtų, jie gestų. Kvitą irgi ne taip paprasta išrašyti kiekvienam pirkėjui – juk dažnas prekeivis net neturi kėdės, ką jau kalbėti apie stalą”.

E. Šablinskas žada, kad, anot jo, arogantišku Vyriausybės elgesiu pasipiktinę turgaus prekeiviai rugsėjo pabaigoje surengs didžiulę protesto akciją, kurią žada palaikyti ir mokytojų, gydytojų bei kitos profsąjungos.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kasos-aparatu-visiems-turgaus-prekeiviams-gali-ir-nebuti

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.