2010 Gruodžio 27

Verslas

Kasos aparatų įrengimu siekiama sužlugdyti turgavietes

veidas.lt

Vyriausybės ketinimai nuo kitų metų vasario pradžios įrengti kasos aparatus dengtose turgavietėse apsunkins smulkiojo verslo sąlygas ir gali sužlugdyti turgavietes, tvirtina Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė.

“Mums nei premjeras, nei ministrai nepateikė jokių argumentų. Mes pateikėme argumentus, kodėl nereikėtų įvesti, jie yra pakankamai rimti, pakankamai parodantys, kad kasos aparatų įvedimas pastebimai apsunkins verslo sąlygas”, – pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė Z.Sorokienė.

Jos teigimu, tai yra smulkaus verslo sugriežtinimas, kuriuo siekiama, kad “turgavietės būtų sunaikintos”.

“Jeigu bus priimtas toks sprendimas (įrengti kasos aparatus – BNS), rengsime mitingą”, – tvirtino Z.Sorokienė.

Vyriausybė skaičiuoja, jog kompensuoti kasos aparatų įsigijimui prireiks maždaug 3 mln. litų, tačiau iš prekyviečių tikimasi papildomai į valstybės biudžetą surinkti apie 50-100 mln. litų, kurie, kaip manoma, šiuo metu neapskaitomi.

Kasos aparatai bus privalomi prekiaujantiems maisto produktais dengtose turgavietėse – jiems įrengti bus suteiktas trijų mėnesių pereinamasis laikotarpis.

Galutinį nutarimą dėl kasos aparatų Vyriausybė ketina priimti sausį, o juos siūloma įvesti nuo 2011 metų vasario 1 dienos, iš pradžių kompensuojant 100 proc., o vėliau – 80-50 proc. jų kainos.

Lietuvoje šiuo metu yra 108 turgavietės, turinčios dengtus paviljonus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...