2015 Rugpjūčio 01

Kapitalistų daugiau nei rentininkų

veidas.lt

„Veido“ klausimu siekta išsiaiškinti, kas žmogui mieliau – garantuotos neblogos pajamos, kurios netgi apsaugotos nuo infliacijos, ar verslo rizika. Pastaruoju atveju žmogui siūloma išsiversti su 1,5 mln. eurų kapitalu, kurio pritaikymas ribotas: galima tiktai investuoti ir reinvestuoti į realų verslą, tačiau pinigams draudžiama pasyviai „auginti svorį“ banko sąskaitoje (palūkanos) ar investiciniuose fonduose. Sąlygos menamos, nes tikrovėje tokių apribojimų nėra. Faktiškai tai klausimas, kuo žmogus norėtų būti: nuo verslo atsakomybės laisvu rentininku ar rizikuojančiu verslininku.

Atsakymai rodo, kad norinčiųjų gauti garantuotas nedarbines pajamas santykis su trokštančiais užsiimti verslu yra 4:5. Tai nelabai skiriasi nuo realaus gyvenimo proporcijos: Lietuvoje trims pašalpas ir pensijas gaunantiems asmenims tenka keturi dirbantieji ir uždirbantieji (minėtų santykių trupmeninės išraiškos yra atitinkamai 0,8 ir 0,75). Pasitenkinimą dėl to, kad „Veido“ apklausa kitu būdu patvirtina tikrovę, atsveria tos tikrovės suvokimas: tie keturi žmonės, kurie realiai dirba, turi išlaikyti ne vien pensininkus ir pašalpų gavėjus, bet ir išmokų negaunančius vaikus. Realiai keturi dirbantieji turi uždirbti dešimčiai žmonių, įskaitant save.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...