2012 Gegužės 18

Jonas Okmanas

Kam ta atominė, daug svarbiau Kedytė

veidas.lt

Mūsų valdžia moka laukti tinkamo momento. Garliavinė istorija tą tik patvirtina – policininkų ir kitų pareigūnų Klonio gatvės namo šturmas surengtas tik pasibaigus Romo Kalantos susideginimo jubiliejui ir kaip tik tą dieną, kai Seime pradėti svarstyti labais svarbūs Ignalinos atominės elektrinės įstatymai. Šie svarstymai visai nublanko prieš mergaitės paėmimo šturmą.

Kas gali paneigti tikimybę, kad masinės informavimo priemonėms absoliučiai visą dėmesį skiriant „keliadai“, patyliukais Seime bus bandoma prastumti šaliai nepalankių atominės elektrinės įstatymų?

Dauguma Seimo narių vakar per posėdį sukišo galvas į smėlio maišus, įsikišo ten savo valdiškus laptopus ir „on-line“ stebėjo garliavinę spec. operaciją – su automatais, granatomis, ežiais ant kelio, benzopjūklais, ašarinėmis dujomis, vandens patrankomis ir t.t. Vos ne O Bin Ladeno namo šturmas Pakistane. Tiesa, ten dalyvavo vos keliolika pareigūnų. O Garliava vakar virto mūšio lauku dėl vienos abejotinos reputacijos motinos užgaidų. Neva ji pavyzdinga mama, nori auginti savo dukrą, kuri jai šešerius metus visai nerūpėjo. Neatsimenu nė vieno fakto, kad vienai nereikšmingai operacijai būtų sutelkta beveik 300 pareigūnų. Kiek visa tai kainavo valstybės biudžetui???

Įtakingi teisininkai supranta, kad jei nusikalstamų grupuočių kėslų įgyvendinimui yra pajungiama politinės valdžios ar teisėsaugos institucijų pareigūnai, tai tokia nauja struktūra yra vadinama MAFIJA, kuri anksčiau ar vėliau yra išaiškinama ir visi jos nariai susilaukia pelnytos bausmės ir visuomenės pasmerkimo. Galima vardinti daug baudžiamųjų bylų, kuriose sprendimai priimami, ar nepriimami tik dėl kažkieno politinės valios, nors faktiškai dėl korumpuotų sluoksnių įtakos mūsų valdžiai. Tai liečia tiek ir garsias korupcines bylas, kur tikrai buvo pavogti ar iššvaistyti šimtai milijonų valstybės, visos visuomenės lėšų. Klonio gatvėje gi milijonus kainavusi vakarykštė operacija tikrai nebuvo verta tokių pinigų. O kiek teismų sprendimų antstoliai apskritai nesugeba įvykdyti? Manau, tūkstančius.

Kita vertus, šioje pedofilinėje istorijoje tikrai unikali L. Stankūnaitės asmenybė. Dalis teisininkų teigia, kad normalioje teisinėje valstybėje ji jau seniai būtų buvusi nuteista dėl bendrininkavimo nusikaltimo padaryme ir atlikinėtų bausmę, apie ją tiesiog šokinėja vos ne visa valdžia. Mes visi mokesčių mokėtojai esame priversti net išlaikyti jai Generalinio prokuroro ir sprendimu paskirtą apsaugą ir ją pačią. Tam jau išleista daugiau kaip 2 milijonų litų. Kyla daug klausimų nuo ko ji yra saugojama? Reikia suprasti – saugojama yra ne L. Stankūnaitė. Matyt, saugojamos yra įtakingų pedofilų, galimai esančių valdžioje ir spec. tarnybose, paslaptys, susijusios su abiejų mergaičių, o gal ir daugiau seksualiniu prievartavimu. Buvo viskas yra daroma, kad mergaitė būtų išplėšta iš Neringos Venckienės globos, galimai medikamentais paveikta mergaitės psichika, kad ji nieko nebeprisimintų ir, pašalinus N. Venckienę nuo atstovavimo mergaitei, kad baudžiamojoje byloje būtų priimtas pagaliau sprendimas, kad jokios pedofilijos nebuvo. Tikriausiai baigiamasi, kad pas mus, kaip ir Estijoje, Lenkijoje, Rusijoje jau priimti pedofilų kastracijos įstatymai. Mūsų valstybėje tokio įstatymo nedrįstama net siūlyti. Gal tik koks nestabilusis P. Gražulis tai išgrįstų pasiūlyti.

Neteisinu ir Kedžių šeimos su teisėja Neringa priešakyje – jie irgi ne šventieji: vietinių pasakojimu, itin linkę į aroganciją, pasipūtę, jaučiasi visagaliais. Tačiau tai tik žmogaus būdo bruožai  – nieko nusikalstamo jie nedarė. Nebent tai, kad sovietmečiu augino nutrijas, nėrė megztinius, garino džinsus ir jais „spekuliavo“.

Klysti yra žmogiška, tačiau tautos išmintis niekada neklysta. Ne veltui liaudies patarlė sako, kad mama yra ne ta, kuri pagimdė, o ta, kuri išaugino.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Jonas Okmanas:
Skelbimas

Komentarai (10)

 1. babytė babytė rašo:

  Autorius iš dalies teisus.Iš dalies tik todėl,kad jei Lietuvoje nebus teisinės valstybės ir teisingumo,eilinį kartą eiliniai gudrūs dėdės “nusipirks” valdžią ir monopolinius energetinius projektus pajungs savo kišenėms pildyti.O eilinis vartotojas eilinį kartą bus legaliai ir pagal įstatymus(?!) apiplėšinėjamas.Prisiminkim LEO aferą,vandens kainų kėlimo aferas ir daugelį kitų.Valdžia nemato įsigalėjusių oligopolijų,kurios smaugia verslą ir skurdina gyventojus.Pinigai yra ekonomikos kraujas-jų koncentracija keliose rankose veda prie to,kad kitos pramonės,verslo ir prekybos šakos priverstos merdėti.O tai darbo vietų mažejimas,emigracija ir smūgis bumerangu biudžeto surinkimui

 2. ... ... rašo:

  Nebūtina taip giliai kasti,tereikia pažiūrėti vieną paskutinių Rūtos Janutienės laidų TV3 įrašų archyve.Kur aiškiai matosi mūsų šauniojo saugumo,politikų ir net kriminalinio pasaulio ryšiai su viena dujine agentų priedangos organizacija.Su tokiai pelnais dėka įpatingų ir išskirtinių antkainių Lietuvai,pinigų užtenka visiems nupirkti,papirkti,sabotuoti svarbius projektus ir net griauti teisinius valstybės pamatus.Kuo vanduo drumstesnis tuo lengviau gaudyti žuvis po vieną
  Nors kas mąstė savo galva,tą jau senai suvokė ir be Rūtos dūriu pirštu į problemą

 3. arvydas arvydas rašo:

  straipsnio autoriaus nuotrauka beveik prilygsta straipsnio apimčiai, o autoriaus išvaizda primena seimo narį Gražulį.
  Šiaip labai džiaugčiausi, kad ta istorija vieną kartą pasibaigtų, nes įkyrėjo juodai.
  Pareigūnai šaunuoliai. Bent jau įvykdė teismo sprendimą. Niekas neįrodė, kad mama buvo sutenerė, juo labiau kad ir laiko praėjo keturi metai, liudininkų nebėra, tai kiek čia galima kaitinti aistras.
  Viskas. Ir ačiū dievui. O vakarykštė mūsų gerbiamo Lansbergio kalba, kažkaip primena, kad visiems mums gerai būtų pajusti momentą, kada laikas tepti rogutes. Kitaip kiti pateps.

 4. >arvydas >arvydas rašo:

  Žiūriu,”arvydėlis” (maželis,deivydėlis ar buvęs korumpuotas mentas iš kauno) pažėre krūva autoriui ad-hominem “argumentu” ir pasijuto kietu vyru.Niekas neįrodė,niekas nematė,liūdininkai pašalinti,puro ar žiegždriuose pagydyti ir t.t.Ilgai tas nesitęs,o rogutes tepti(arba dryžuotą pasimatuoti) teks pačiam,arba pačio šeimininkams už Žmogaus teisių pagrindinio punkto pažeidimą,nes mergaitė yra Žmogus,o :

  ” Žmogaus laisvė neliečiama. Niekas negali būti savavališkai sulaikytas arba laikomas suimtas. Niekam neturi būti atimta laisvė kitaip, kaip tokiais pagrindais ir pagal tokias procedūras , kokias yra nustatęs įstatymas. Žmogaus asmuo neliečiamas. Žmogaus orumą gina įstatymas.”

  Taip pat neminėk Dievo,nes teks su juo pasimatyti kada nors.O jam jam neišeis pasakyti “niekas neįrodė”,aš nekaltas ir panašiai :) )))
  Žinoma,Juo tu visiškai netiki,bet tas neturi jokios reikšmės.Kaip sakoma,”nė vienas mirės nepraeis pro vartus nepastebėtas”

 5. o as manau o as manau rašo:

  kad ponas Okmanas ‘pagrinde’ savo poziurio i elektrine teisinguma meslo pylimu ant Stankunaites. Kas ta Stankunaite – kazkokia ubage kirpeja, kuriai jos vaiko turtuoliu seima 6 metus neatidave ir del to moteris 6 metus po teismus tampesi ir dar nezinia kiek tampysis. Uztat jei ikisi sia istorija – visi tavo samprotavimus perskaitys ir susilauksi gausaus violetiniu komentatoriu palaikymo ir palaikys tavo visas kitas idejas, net apie elektrine. Galima butu pavaryt ir ant globejos, bet ten vieni teisininkai, tai tuoj susilauksi bylos. O ubage Stankunaite tai galima mint i purva – ji net pinigu advokatams netures. Teisingas pasirinkimas save populiarint, tiesiog i desimtuka. Tai elekrine, sakot? Sabotazas?

 6. siaip siaip rašo:

  tai straipsnis apie ka? apie Stankunaite? ar visgi elektrines istatymus stumiamus? … eiline violetine rasliava i vienus vartus skambiu pavadinimu ….

 7. Vincas Vincas rašo:

  Kam ta atominė?,-kai nėra fabrikų ir gamyklų.Kabilius,kaip ir Jaša nelabai gaudosi,ko iš jo reikia,ponia Degutienė galėtų sėdėti turguje ir pardavinėti kiaušinius.

 8. autoriui autoriui rašo:

  jeigu autorius truputį teisingumo, tai būtų pastebėjęs, bent straipsnyje, kokiais parodymais remiantis apkaltinta motiną. Kiek dabar aiškėja tik vaiko, kuris pasakojo istorijas sugalvotas tėvo ir tetos. Būtų pabandęs atsisakyti, tėvelio būdą matė visi. Tyrėjai turėjo gal pusmetį ar daugiau, kad nustatytų ar buvo tvirkinimas,kai motina pasiimdavo motina, nerado ar nereikėjo surasti, nes tai Kaunas, ten tesiybė tik piniguose. Gal geriau būtų atkreipęs dėmesį, kas darosi su Kaunu, jau visoje Eurpoje pagarsėjo, žudikai, vagys, prievartautojai, narkotikų gabentojai. Jeigu rašo apie šią kategoriją, tai 90 proc. iš Kauno. Gal geriau pradėti aiškintis iš kur tiek badytų Kaune ir kike jie užvaldė miestą. Atrodo, kad didesnę dalį, ir teisėjas buvopamokytas daktarų per vykdytoją Kedį. Visa kita p. autoriau susitvarkys, nereikia dlė to darskytis marškinių. ieškoti ten kur nieko nepamente.

 9. >autoriui >autoriui rašo:

  Kaip matau pedų trolis visur suspėja.Apie kauną daugmaž viskas teisingai,tik keletas momentų:Furmanavičius nušautas po mėn,kad sugavo Henytę.Ir pradėti reikia nuo “dingusių” EBSW milijonų,bei kas apmoka brangaus advokato paslaugas,kurio pagrindinis privalumas,kaip aiškėja-geras stogas teisėsaugoje,kuris leidžia nebaudžiamam pažeidinėti įstatymus bei viešai visiems į akis meluoti,nors yra video medžiaga
  Dar galima pasiaiškinti,kas finansuoja lnk bei lietryrį,kad jų laidų stilius po Snoro bankroto nė kiek nepasikeitė.Turbūt šeiminkai bei užsakovai išliko tie patys
  Kaip dabar aiškėja,vaikas nemelavo.Tą patvirtina gerai Lietuvoje ir pasaulyje gerbiama medikė.
  Nereikia pasakų apie Garliavos Princui pavaldžius Daktarinius.Jie senai atidirbinėja kitiems šeimininkams už praeities nuodėmes.Nes priešingu atveju jų “bosas” nebūtų paspringęs žolės lapu ir švariais batais nusileidęs iš dangaus dumblėtoje pakrantėje

 10. Durniui siek tiek auksciau Durniui siek tiek auksciau rašo:

  Ta tv3 medike pries puse metu tai paciai laidai interviu dave, bet kazkodel tada nieko nesake ir siaip antros mergaite jau mirus buvo kai pas ja atejo, o mergaite ji pazino pagal ka? juk jos veido niekada niekas nerode (ten apie 2tra kalbama) jos net kuno nerode, bet ji atpazino :) beje linksmiausia, kad po laidos kai policija atvaziavo ir paprase jos paliudyti ji pasake, kad zurnaliste is tv3 ne taip ja suprato, o dabar vapse – byla uz smeista gavo ir melaginga liudijima.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...