2011 Gegužės 03

Jonas Okmanas

Lauksime bet kokiu metu ir bet kokiu oru

veidas.lt

Lauksime bet kokiu metu ir bet kokiu oru

Vakar interneto lankytojai, užklydę į „Veido“ naujienų portalą, galėjo kiek nustebti. Po ilgo ir kruopštaus redakcijos IT specialistų ir žurnalistų darbo pavyko į gyvenimą paleisti naują mūsų tinklalapį www.veidas.lt.

Mūsų leidėjų ir žurnalistų tikslas šiandien – būti ne vien kokybišku ir „giliau žvelgiančiu“ rimtu savaitraščiu „popieriuje“, bet kartu būti itin moderniais – be tradicinio popierinio žurnalo turėti ir šiuolaikiškus komunikavimo instrumentus. Ne veltui šią žiemą „Veidas“ tapo pirmuoju lietuvišku žurnalu ir iki šiol išlieka vieninteliu, kurį galima skaityti „iPad“ planšetiniame kompiuteryje.

Vakar žengėme dar vieną žingsnį – iš esmės atnaujinome „veidas.lt“ naujienų portalą, veikiantį 24 val. per parą. Bus ir taip, kad naujienas publikuosime ir vidurnaktį, ir ketvirtą valandą ryto. Budintys redaktoriai dirbs ir savaitgaliais – mums svarbu ne tik operatyviai pateikti naujausias žinias, bet ir pabandyti jas įvertinti bei pakomentuoti. Visuomet maloniai lauksime ir skaitytojų komentarų bei nuomonių. Suprantama, jog nepadorius, nešvankius bei šovinistinius ar antisemitinius tuoj pat šalinsime.

Nuo pat žurnalo leidybos pradžios stengėmės išlikti rimtu, aukštos kokybės analitiniu leidiniu. Net jei ir rašome apie „popsą“, tai į jį stengiamės pažvelgti visai kitu kampu – paieškoti priežasčių, kodėl, tarkime, lietuviškų televizijų reitingų viršūnėse yra atsidūrusios „kakadu“ formato ar eterį teršiančios krivickinės laidos.

Nemanome, kad lietuviams tereikia „duonos, pramogų ir žaidimų“. Esame įsitikinę, kad Lietuvoje dar yra likę nemažai žmonių (ypač nelengvai dirbančių), kurie neturi laiko skaityti dienraščių, kurie, mano galva, kuo toliau, tuo daugiau „geltonėja“. Veikliems žmonėms belieka pirmadienį nusipirkti „Veidą“ ir net tik sužinoti, bet ir suprasti, kas dedasi Lietuvoje ir pasaulyje. Ir ne tik sužinoti, bet ir pamąstyti, kodėl taip buvo ir kokios priežastys tai sukėlė.

Apie žudymo įrankius ar gatvių peštynių „meną“ mes tikrai nerašysime. Taip pat nerašysime apie tuos, kurie nenulipa nuo stilingųjų blizgių leidinių viršelių. Tai principinė mūsų nuostata, redakcijoje formuota ne vienerius metus. Interneto naujienų tinklalapis žengs koja kojon su visa mūsų komanda.

Taip pat nežadame lankytis prabangiuose „aukštuomenės“ vakarėliuose. Mūsų tikslai kitokie – skaitytojui pasiūlyti patikrintą informaciją ir priversti jį pamąstyti. Naujienų portale neužmiršime nei politikų, nei verslininkų, nei valdininkų, nei studentų, nei vadybininkų ar paprastų išsilavinusių darbininkų.

Pripažįstame, kad kokybiškos europinės ar JAV spaudos lygio galbūt niekada ir nepasieksime, nes ir redakcijų masteliai ne tie, o ir šalys ne to dydžio. Tačiau tiek pats žurnalas, tiek ir naujienų portalas stengsis lygiuotis į tokius leidinius kaip „Der Spiegei“, „Focus“, „Time“ ir panašius. Nesakome, kad neturime konkurentų, bet tai skatina neatsipalaiduoti.

Kas nekantrauja ir nenori kulniuoti iki prekybos centro pirkti „Veido“, jau kiekvieną pirmadienio rytą naujajame portale gali užsisakyti visą žurnalą PDF formatu.

Na, o atsinaujinusi interneto svetainė nuo šiol stengsis dirbti labai operatyviai ir labai ilgai, kad naršytojas, užsukęs į „veidas.lt“, sužinotų ne mažiau, nei lankydamasis didžiausiais Lietuvoje vadinamuose interneto portaluose. Kita vertus, turime bendradarbiavimo sutartis su keliomis dešimtimis informavimo priemonių, kurios žada mums pateikti itin originalių rašinių. Publikacijas ruoš ir portalo kūrybiniai darbuotojai. Pas mus atsirado ir lietuviškų vaizdo naujienų, kurių kiekvieną dieną paskelbsime tikrai ne po vieną.

Mūsų tinklalapis tapo patogesnis – kiekviena informacijos kategorija turi savo atskirą spalvą. Manome, taip bus lengviau susirasti norimą publikaciją. Kai kurios kategorijos turi net po kelias subkategorijas, kurias aptikti taip pat bus nesunku. Į portalą integruotos ir visų kitų „Veido“ periodikos leidyklos leidžiamų leidinių – „Auto Bild“, „Computer Bild“, „Moters savaitgalis“, „MS virtuvė“ ir „Mažylis“ interneto svetainės.

Tikimės, kad nepasiklysite pasauliniame „web 2.0“ voratinklyje ir dažnai apsilankysite www.veidas.lt. Esate laukiami bet kokiu metu ir bet kokiu oru.

Malonaus skaitymo !

Jonas Okmanas

veidas.lt“

Vyr. redaktorius

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Jonas Okmanas:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...