2012 Gegužės 17

Garliavos įvykiai: mergaitė perduota motinai

veidas.lt

DELFI nuotr.

Ankstų ketvirtadienio rytą didelės policijos pajėgos sugužėjo į Klonio gatvę Garliavoje, o 7.20 val. mergaitė buvo paimta iš globėjos teisėjos Neringos Venckienės ir išvežta motinai Laimutei Stankūnaitei.

Televizija TV3 tiesiogiai transliavo mergaitės perdavimo operaciją. Apie 7.20 į Kedžių namus įėjo L.Stankūnaitė, netrukus iš namų išėjo policija su skydais, girdėjosi klyksmai. Autobusiukas greitai paliko kiemo teritoriją. Mergaitė su motina buvo toje transporto priemonėje.

N.Venckienė iš karto po mergaitės paėmimo tiesioginiame eteryje patvirtino, kad globotinė buvo paimta. Ji sakė, kad tai padaryta jėga: “Man rankas užlaužė”.

Po mergaitės perdavimo žmonės pradėjo organizuotis išvykai į Vilnių – 10 val. planuojamas mitingas S.Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros.

Operacija prasidėjo apie 6 val. ryto. Policija užblokavo gatves Garliavoje ir pradėjo teisėjos globojamos mergaitės paėmimo iš Kedžių namų ir perdavimo motinai Laimutei Stankūnaitei procedūrą.

Policija per garsiakalbius įspėjinėjo žmones nesipriešinti ir palikti namus, teritoriją. Kai kurie žmonės buvo išvedami policijos pareigūnų.

Policijos departamentas išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad „policijos pareigūnai, vykdydami jiems suteiktus įgaliojimus, vadovaujasi tik įstatymais. Įstatymais pagrįsti policijos pareigūnų reikalavimai yra privalomi visiems fiziniams ir juridiniams asmenims.”

Anot departamento, policijos pareigūnai buvo pasitelkti viešajai tvarkai palaikyti ir kliūtims pašalinti, perduodant vaiką motinai.

Už šių reikalavimų nevykdymą asmenys atsako įstatymų nustatyta tvarka. Įstatymai suteikia policijos pareigūnui teisę, įgyvendinant policijos uždavinius, reikalauti, kad tiesiogiai jam nepavaldūs asmenys vykdytų jo teisėtus nurodymus, o jų nevykdymo ar pasipriešinimo atveju panaudoti prievartą.

„Pagal turimą pirminę informaciją, policijos pareigūnai elgėsi teisėtai, veikė pagal galiojančius įstatymus ir atliko tik tuos veiksmus, kuriuos yra nustatęs įstatymo leidėjas. Prievarta šalinant kliūtis buvo naudojama proporcingai, prieš tai įspėjus, kad yra vykdomas teismo sprendimas, ir nurodžius vykdyti teisėtus policijos pareigūnų reikalavimus”, rašoma Policijos departamento pranešime.

Garliavoje ankstų rytą liejosi raudos, dužo langai, buvo pkaustomos Kedžių namo durys.
Iš viso sulaikyti 36 asmenys, vienaip ar kitaip nevykdę pareigūnų nurodymu, – praneša “Delfi”.
Žurnalistams arti namo prieiti neleidžiama, įvykiai stebimi iš toli.

Po operacijos kieme budėję žmonės pasakojo, kad policija laužė ar daužė duris ir langus, iš namų jėga išvedė Kedžius – mergaitės senelius, o keletas žmonių buvo sulaikyta.

Anksti ryte policija taip pati išplatino pranešimą “Dėl teismo sprendimo vykdymo”, kuriame policija primena,kad turi teisę panaudoti prievartą prieš prie Kedžių namų budinčius žmones, jei jie trukdys mergaitės perdavimui motinai L. Stankūnaitei.

“Policija kreipiasi į žmones ir primena, kad įstatymais pagrįsti policijos pareigūnų reikalavimai yra privalomi visiems fiziniams ir juridiniams asmenims. Įstatymai suteikia policijos pareigūnams teisę reikalauti, kad tiesiogiai jiems nepavaldūs asmenys vykdytų jų teisėtus nurodymus, o reikalavimų nevykdymo ar pasipriešinimo atveju panaudoti prievartą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (13)

 1. ************************ ************************ rašo:

  Primena įvykius po Kalantos susideginimo ,tie patys garsiakalbiai ,tik mašinos baltos ,tos pačios gazdinančios apie atsakomybe kalbos, tik lietuviškai.Tada tai buvo okupantai o dabar ????.
  Mes teisinė demokratinė valstybė.Ar tikrai ?. Mums liepta tikėti teismais ,bet ar mes galime jeis pasitikėti,ar mažai mes žinome apie teismų korupcija.Turbut kiekvienas esame su tuo susidure ar bent ačiu dievui spauda kartais parašo.
  Jeigu laužiant duris ,daužant langus ,jėga paimamas vaikas ,o vaikų teisių tarnyba sako kad tai nepažiedžia vaiko teisiu ir niekas neklausia mergaitės norų, man visa tai šlykštu,apgailėtina.

 2. as as rašo:

  slykstu tikrai,kaip mergaite klykiama isnesama,ji aiskiai pasako niekada!!!!!!!!!!!!apsikabinusi Neringa.Gerbiama prezidente turbut nemate priverstinio isnesimo ir nemate prievartos panaudotos pries vaika,nes savo pranesime ji praso issiaiskinti spc tarnybu ar nebuvo naudojama prievarta,gal gerbiama prezidente mate kaip mergaite isejo mamai isikibusi i ranka ir sypsojosi.Visi zmones pakraupe!!!!!!!!Jau seniai reikia perinkti valdzia!Nes nzn kas laukia musu vaiku,puikiai girdejosi Venckienes sauksmai, ir galima buvo suprasti kad saukiais skausmo moteris.

 3. hmm hmm rašo:

  panasus skaicius sovietinio specnazo per panasu laiko tarpa uzeme kabula kad pakeistu valdzia sau parankia…o cia tik maza mergaite iveike.metodai panasus,bet jegos aiskiai ne,nes baimes akys dideles,ta baime ir privalome pasinaudoti,tik tada tiesa nugales,ne korumpuotu teismu “teisingumas”

 4. Lietuvis, kuris nebenori juo buti Lietuvis, kuris nebenori juo buti rašo:

  Geda ir skaudu, kad musu prezidente yra uniformuotu save policininkais ir teisininkais vadinanciu issigimeliu vade, o ne beginkliu vaiku ir seneliu uztareja. Noriu greiciau dingti is salies, kuriai vadovauja prezidentas gaujai, apsirengusiu teiseju mantijomis ir policininku formomis. Tai ne teisine valstybe, o svogeriu krastas. Gaila mergaites ir artimuju, na o as paieskosiu krasto, kur taip negali buti. Jeigu Kalanta butu zinojes, kad bus sis ivykis, tai jis tikrai butu nenusizudes. Grybauskaite velniop. Jeigu prezidentas negali uzkirsti kelio tokiam absurdui, tai kas tada gali?

 5. Lietuvis, kuris nebenori juo buti Lietuvis, kuris nebenori juo buti rašo:

  prezidente! Medziaga reikia rinkti iki tol, kol vaika nuskriaus, o ne po to

 6. Lietuvis, kuris nebenori juo buti Lietuvis, kuris nebenori juo buti rašo:

  Prezidente! Kam davei priesaika? Teritorijai ar pilieciams? Jei butum davus priesaika pilieciams, nebutum vaziavus i Cikaga. Bet davei reiskia priesaika teritorijai

 7. MORENA MORENA rašo:

  Aš manau kad žmonems nera reikalo kištis , atidavė mergaite ir puiku.Reike laukti kas bus toliau .

 8. hmm hmm rašo:

  siuo atveju ivykius issauke teismo sprendimas priestaraujantis netik teisingumui,bet ir elementariai logikai.kadangi teisejus skiria ir atleidzia Prezidente,ji ir yra atsakinga uz pasekmes.Bet kuris darbdavys iskarto atleistu darbuotoja,nesugebanti atlikti savo tiesioginio darbo.Tokiam galima patiketi nebent viesuosius darbus.O jei teismo sprendimas priestaraujantis teisingumui buvo priimtas samoningai,tuo turi uzsiimti atitinkamos tarnybos,o jos taipogi pavaldzios Prezidentei..Ger.Prezidente,jus taipogi samoningai ar ne,neatliekate savo pareigu ir priesaikos!

 9. lietuvis lietuvis rašo:

  Morena, tu turbut Stankunaites giminaite? Kaip galima buti tokiam aklam ir nematyti smurto vykdomo pries mergaite atliekamo policininku ir kitu oficialiu Lietuvos instituciju rankomis?

 10. fdgfdg fdgfdg rašo:

  kai mano vaikas nenori pietu miegoti arba praustis – as irgi naudoju smurta :) ) Klykianti visa grkle” as niekada nemiegosiu!” nesu i lova.. Gal kas norit mano vaika paimti is tokios blogos motinos ir pagloboti?

 11. Egle Egle rašo:

  super kaip visuomet Audriaus komentarai, didziuijuosi policijos pareigunais , saunuoliai

 12. lina lina rašo:

  as tai uz tai kad mergaite turi buti su mama

 13. Loreta.. Loreta.. rašo:

  Todel as ir gyvenu uzsenije nes ten lietuvoje yra baisu !!! Nenoriu kad mano vaikas ten gyvenu ir matytu ta toki gyvenima…..


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...