2011 Gegužės 26

K.Komskis nepritaria Etikos ir procedūrų komisijos sprendimui

veidas.lt

 

BFL

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Kęstas Komskis teigia kategoriškai nesutinkąs su jam nepalankiu Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimu ir suprantąs, dėl kokių priežasčių tokio pobūdžio skundas apskritai atsidūrė ant etikos sargų stalo.

Anot K. Komskio, etikos sargams jį apskundė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) dėl visuomenei pateiktos informacijos apie Antikorupcijos komisijos nagrinėjamų ministerijų ir joms pavaldžių įstaigų neskelbiamų derybų būdu žiniasklaidos priemonėms skiriamų milijoninių lėšų.

Pasak K. Komskio, suprantama, jog šiuo atveju puolimas visais įmanomais būdais yra natūrali ŽŪM reakcija į nustatytus ir paviešintus jos padarytus viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus, kas valstybei ir mokesčių mokėtojams kainavo ne vieną milijoną litų. Tačiau jam nesuprantamas neobjektyvus ir aiškiai politizuotas Etikos ir procedūrų komisijos požiūris.

“Apmaudu, kad komisija, turinti objektyviai, nepriklausomai nuo politinio priklausomumo, nagrinėti ir vertinti, tokiu principu nesivadovauja. Akivaizdu, kad ji atstovauja tik pozicijai, saviems. Tai supratę opozicijos atstovai, dirbę šioje komisijoje, protestuodami jau kurį laiką posėdžių nelanko. Todėl toks Etikos ir procedūrų komisijos sprendimas nenustebino”, – teigė Seimo narys K. Komskis.

Paaiškėjusią informaciją apie Žemės ūkio ministerijos pažeidimus, kuriuos nustatė ir Viešųjų pirkimų tarnyba, Antikorupcijos komisijos pirmininkas teigė paviešinęs vadovaudamasis principu, kad valstybės institucijų pažeidimų viešinimas nėra ir negali būti draudžiamas ar nusikalstamas, ypač kovoje su korupcija, kur viešumas yra vienas iš labai svarbių įrankių.

“Tai daryti yra mano, kaip komisijos primininko, pareiga, o ne pažeidimas. Žinoma, kad atskleisti faktai nepatiko prasižengusiems. Tik dėl to ir buvau apskųstas etikos sargams. Deja, pastarieji pasirinko galimų nusikaltimų dengimą”, – teigė K. Komskis.

Gegužės 25 d. Seimo Etikos ir procedūrų komisija, vadovaudamasi Žemės ūkio ministerijos prašymu, Seimo statutu bei Valstybės politikų elgesio kodeksu, išnagrinėjo klausimą dėl Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Kęsto Komskio galimai neteisėtų veiksmų viršijant jam suteiktus įgaliojimus, primena ELTA.

Komisija nusprendė, kad Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas K. Komskis, viešai teikdamas informaciją apie Seimo Antikorupcijos komisijos ar jos darbo grupės atliekamo tyrimo eigą, gautą medžiagą, su juo susijusius asmenis ar būsimą komisijos sprendimą, pažeidė Seimo Antikorupcijos komisijos įstatymo nuostatas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...