2012 Liepos 10

Jurgis Didžiulis pristatė pirmąją savo fotografijų parodą

veidas.lt


Pirmadienio vakarą muzikantas Jurgis Didžiulis pietietiškame „Sofa de Pancho“ restoranėlyje pristatė pirmąją savo fotografijų parodą, kurioje 15 paties muzikanto, žmonos Ericos Jennings ir judviejų draugų pagalba atrinktos geriausios J. Didžiulio Kolumbijoje padarytos fotografijos.

„Man buvo suteikta garbė apšildyti lapkričio mėnesį į Vilnių atvažiuojančio Kolumbijos atlikėjo Juanes koncertą, taigi noriu prisidėti prie šio koncerto ne tik kaip apšildantis atlikėjas, bet ir supažindinti žmones su Kolumbijos kultūra. Pats Juanesas per savo atliekamą muziką yra Kolumbijos ambasadorius, šalies kultūros skleidėjas visame pasaulyje. Jis labai gerai atspindi ne tik Kolumbijos, bet ir visos Pietų Amerikos išskirtinumą. Kolumbija nėra vien tik narkotikai. Joje gyvena gražūs žmonės, šalies kraštovaizdį puošia įspūdingi vaizdai, šalis turi turtingą istoriją ir kultūrą. Ši pažintis su šalimi, kurioje augau, truks kelis mėnesius. Ją pradedu nuo fotografijų parodos“, – apie artimiausius planus pasakoja Jurgis Didžiulis.

Pasak J. Didžiulio, jo atrinktose nuotraukose užfiksuotos nuotaikos. „Svarbiausia, kad nuotrauka neštų emocinį užtaisą. Taip, be abejo, nuotrauka turi paklusti tam tikroms estetikos normoms, tačiau man labai svarbu, kad būtų emocija. Pastebėjau, kad kai žmonės apžiūrinėjo mano nuotraukas, sakė, jog viena nuotrauka jiems sukelia vienokią emociją, kita – kitokią, trečia – tiesiog graži. Man tai geriausias įvertinimas“, – pavykusiu bandymu džiaugiasi J. Didžiulis.

Naujai atrastu talentu džiaugėsi ir parodoje apsilankę atlikėjo draugai, kurie liko sužavėti ne tik J. Didžiulio darbų, bet ir nustebinti atlikėjo idėjos surengti parodą. Mat, Jurgis apie būsimą parodą draugams prasitarė likus vos kelioms dienoms iki jos atidarymo.

Tuo tarpu J. Didžiulio žmona Erica Jennings prasitarė, jog didžiuojasi savo vyru ir mano, jog paroda, nors ir pirmoji, bet labai vykusi. „Visos fotografijos tokios žavios, kad aš negalėčiau nei vienos išskirti kaip geriausios. Jūs tik įsivaizduokite, kaip sunku buvo jas atrinkti iš gausybės Jurgio užfiksuotų kadrų“, – sakė E. Jennings. J. Didžiulio žmona taip pat prasitarė mėgstanti fotografuoti, tačiau, anot jos, ji nėra tokia profesionalė, kaip jos vyras.

Beje, restorano sienas papuošė ir Kolumbijoje daryta E. Jennings nuotrauka. „Taip, žinau, ši nuotrauka nėra labai kokybiška, ji „ne fokuse“, tačiau man ji labai miela ir brangi, todėl labai norėjau, kad ji čia kabėtų“, – apie nuotrauką, kurioje užfiksavo savo žmoną, kalbėjo J. Didžiulis.

„Aš esu į Dievą tikintis žmogus, todėl tikiu, kad aplink mus kiekvieną dieną vyksta labai daug stebuklų. Deja, ne visus juos mes sugebame pamatyti. Ir neretai reikia fotoaparato tam, kad tu suvoktum, jog ten kažkas buvo. Dar gražiau, kai tai pamato ir kiti“, – teigia J. Didžiulis.

Atlikėjas parodos atidarymo metu pateikė ir daugiau staigmenų – visus susirinkusius pavaišino savo paties ruoštais tradiciniais Kolumbijos užkandžiais, atliko keletą šalies kultūrą atspindinčių kūrinių.

Jurgio Didžiulio fotografijų parodą iki liepos 22 d. galima apžiūrėti restorane „Sofa de Pancho“ (Visų šventųjų g. 5, Vilnius). Parodos rėmėjas „Procentras“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...