2012 Spalio 24

Jurgis Didžiulis: šį kartą turėsiu laisvę išlieti tai, kas kamuoja mano širdį

veidas.lt


Jurgis Dižiulis ruošiasi naujam karjeros šuoliui ir pirmą kartą savo klausytojams rengia solinę programą. Naujoji programa bus pristatyta jau lapkričio 7 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje, kuomet Kolumbijoje augęs lietuvis „apšildys“ savo kraštiečio, Lotynų Amerikos žvaigždės Juaneso, akustinį koncertą.
„Šiuo metu labai intensyviai dirbu ties naująja muzikine programa. Dėlioju paskutinius akcentus ir štrichus. Jau kurį laiką galvojau apie solinę programą ir, kai sulaukiau Juaneso koncerto Lietuvoje organizatorių pasiūlymo „apšildyti‘ šį atlikėją, supratau, jog tai ir bus pirmasis mano rimtas solinis pasirodymas“, – sako J. Didžiulis.
Atlikėjas sako prie solo projekto dirbantis jau daugiau nei pusmetį, o galutinai nusprendęs, jog ši programa bus panaudota Juaneso koncerto „apšildymui“, pirminiams programos kūriniams pridėjo kolumbietiškų ritmų.
„Pradžioje galvojau, kad prie mano elektroninės muzikos kolumbietiški ritmai nelabai derės, tačiau dabar, sėdėdamas studijoje, matau, jog tai dera tobulai. Ruošdamas programą peržiūrėjau visą savo seną fonoteką: plokšteles, kompaktinius diskus. Į naująją programą įtraukiau labai daug muzikinių pavyzdžių, daugiausiai ritmiškų“, – detales atskleidžia J. Didžiulis.
Solinėje programoje skambės visiškai naujos, niekur negirdėtos, bet paties J. Didžiulio kurtos dainos. J. Didžiulis taip pat išduoda, jog keturias iš prieš Juaneso koncertą skambėsiančių dainų jis atliks ispanų kalba. „Šiuo metu esu paruošęs penkis kūrinius. Tai labai galingi kūriniai. Galvoju, kad programoje dar atsiras 1-2 kūriniai, bet tai greičiausiai jau bus kažkoks labiau elektroninis kūrinys arba kažkoks Lotynų Amerikos koveris“, – detalizuoja atlikėjas bei džiaugiasi, jog šis projektas nebus vienkartinis.
„Ta Pietų amerikietiška muzikos dalis labai gerai integruojasi į tai, ką kūriau anksčiau. Todėl manau, kad ši kūryba virs nauju mano albumu, kuris, manau, kažkokiame pavidale turėtų atsirasti dar iki šių metų pabaigos“, – žada jis.
J. Didžiulis ne mažiau džiaugiasi nauja, jam neįprasta darbo patirtimi. Tai pirmas kartas, kuomet atlikėjas prie muzikinio projekto nuo pat jo pradžios iki pabaigos dirba vienas. „Viskas yra kitaip. Aš esu vienintelis atramos taškas. Iš vienos pusės, tai yra labai smagu, nes nereikia su nieko kovoti, derinti, sulaukti priekaištų, bet iš kitos pusės, neturiu iš ko pasisemti ir sukurti papildomos muzikinės energijos. Tačiau pirmą kartą galiu semtis idėjų iš savo emocijų ir instinktų, nežiūrėti nei į kairę, nei į dešinę. Jei padarau ir nepatinka, galiu bet kada kardinaliai keisti. Dėl to tai yra labai smagus procesas“, – kūrybine „virtuve“ dalinasi atlikėjas.
Daug poezijos rašantis J. Didžiulis sako, jog naujosios dainos bus socialinės pakraipos. „Aš labai noriu išsilieti. Esu sukūręs daug poezijos, turinčios tokį socialinio aštrumo prieskonį, bet iki šiol nelabai radau tinkamo projekto, tinkamo formato jai panaudoti. Naujose dainose nagrinėjamos visuomeninės, psichologinės, ekonominės aktualijos. Šį kartą turiu 100 proc. laisvę išlieti tai, kas kamuoja mano širdį. Tai aktyvi, kitokia programa, o kadangi nebus papildomų muzikantų, man tai suteiks daug papildomos laisvės ir galimybių. Galėsiu ne tik keisti dainas koncerto metu, bet ir daugiau ir laisviau bendrauti su publika“, – teigia J. Didžiulis.
Bilietus į Juaneso „MTV Unplugged“ koncertą, kurį su naująją programa apšildys Jurgis Didžiulis, platina „Tiketa“.
J. Didžiulio video reportažas apie Kolumbijos muziką, kurios atspindžių bus gausu jo naujojoje programoje: http://www.youtube.com/watch?v=R_uWUJVSPOM&list=PL9MZyoqhpogwrFSkfs8ud1dxaG5rigVFJ&index=1&feature=plpp_video.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...