2011 Kovo 22

Jungtinės tautos

JT vadovo lėktuvas turėjo aplenkti Libiją dėl karinių veiksmų

veidas.lt

Specialus lėktuvas, skraidinantis Jungtinių Tautų (JT) generalinį sekretorių Ban Ki-mooną (Ban Kimuną), pirmadienį turėjo aplenkti Libiją, kurioje tarptautinės pajėgos trečią naktį iš eilės bombardavo Tripolį, vykdydamos JT sankcionuotą kampaniją prieš šios šalies lyderį Muamarą Kadhafi (Muamarą Kadafį).

Lėktuvas, skraidinantis Ban Ki-moona ir aukšto rango JT pareigūnų delegaciją iš Kairo į Tunisą, turėjo aplenkti Libiją iš šiaurės, toliau nuo aviacijos reidų zonos, nurodė pareigūnai.

“Skrydžio maršrutas buvo sutartas su institucijomis, vadovaujančioms tarptautiniams veiksmams”, – sakė vienas JT pareigūnas, pageidavęs likti anonimu.

Ban Ki-moonas Kaire dalyvavo derybose su Egipto vyriausybės vadovais ir susitiko su pilietinių organizacijų atstovais, atvykęs įvertinti padėties šioje šalyje po sukilimo, per kurį buvo nuverstas prezidentas Hosni Mubarakas (Hosnis Mubarakas).

JT vadovo lėktuvas į Tunisą atskrido pirmadienio vakarą, o antradienį Ban Ki-moonas susitiks su laikinuoju šalies vadovu Fouedu Mebazaa (Fuedu Mebazatu), pakeitusiu nuverstą prezidentą Zine’ą El Abidine’ą Ben Ali (Ziną Abidiną Ben Alį), ir kitais lyderiais.

Tuo tarpu Italijai priklausančioje Lampedūzos saloje susitelkė keli tūkstančiai Tuniso piliečių, pabėgusių iš savo šalies nuo protestų, per kuriuos buvo nuverstas Zine’as El Abidine’as Ben Ali, pradžios.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...