- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

JT vadovo lėktuvas turėjo aplenkti Libiją dėl karinių veiksmų

Autorius: veidas.lt | 2011 03 22 @ 10:10 | Aktualijos | No Comments

Specialus lėktuvas, skraidinantis Jungtinių Tautų (JT) generalinį sekretorių Ban Ki-mooną (Ban Kimuną), pirmadienį turėjo aplenkti Libiją, kurioje tarptautinės pajėgos trečią naktį iš eilės bombardavo Tripolį, vykdydamos JT sankcionuotą kampaniją prieš šios šalies lyderį Muamarą Kadhafi (Muamarą Kadafį).

Lėktuvas, skraidinantis Ban Ki-moona ir aukšto rango JT pareigūnų delegaciją iš Kairo į Tunisą, turėjo aplenkti Libiją iš šiaurės, toliau nuo aviacijos reidų zonos, nurodė pareigūnai.

“Skrydžio maršrutas buvo sutartas su institucijomis, vadovaujančioms tarptautiniams veiksmams”, – sakė vienas JT pareigūnas, pageidavęs likti anonimu.

Ban Ki-moonas Kaire dalyvavo derybose su Egipto vyriausybės vadovais ir susitiko su pilietinių organizacijų atstovais, atvykęs įvertinti padėties šioje šalyje po sukilimo, per kurį buvo nuverstas prezidentas Hosni Mubarakas (Hosnis Mubarakas).

JT vadovo lėktuvas į Tunisą atskrido pirmadienio vakarą, o antradienį Ban Ki-moonas susitiks su laikinuoju šalies vadovu Fouedu Mebazaa (Fuedu Mebazatu), pakeitusiu nuverstą prezidentą Zine’ą El Abidine’ą Ben Ali (Ziną Abidiną Ben Alį), ir kitais lyderiais.

Tuo tarpu Italijai priklausančioje Lampedūzos saloje susitelkė keli tūkstančiai Tuniso piliečių, pabėgusių iš savo šalies nuo protestų, per kuriuos buvo nuverstas Zine’as El Abidine’as Ben Ali, pradžios.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/jt-vadovo-lektuvas-turejo-aplenkti-libija-del-kariniu-veiksmu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.