2011 Birželio 18

Tarėsi dėl JT rezoliucijos prieš Sirijos veiksmus

veidas.lt

REUTERS
JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hillari Klinton) penktadienį kalbėjosi su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, siekiant išeiti iš aklavietės dėl Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliucijos, smerkiančios Sirijos susidorojimą su demokratijos reikalaujančiais protestuotojais.

Rusija ir Kinija nepritarė pasiūlymui, jog JT Saugumo Taryba turėtų vertinti Sirijos veiksmus, taip pat praktiškai nedalyvavo diskusijose dėl rezoliucijos projekto, kuriame smerkiamos kruvinos Damasko režimo represijos prieš protestuotojus.

Sirijos pajėgos penktadienį nušovė 19 žmonių, vaikydamos demonstrantus, kurie reikalavo šalies prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) atsistatydinimo, sakė aktyvistai.

Jau tris mėnesius vykstantį sukilimą Sirijoje įkvėpė kitas arabų šalis apėmę bruzdėjimai.

H.Clinton taip pat mėgino padidinti spaudimą B.Assadui, paskelbusi savo straipsnį Londone leidžiamam tarptautiniam dienraščiui “Asharq al Awsat”.

Kalbėdama apie Damasko vyriausybės smurtinius veiksmus, H.Clinton rašo: “Vis labiau aiškėja, kad prezidentas al Assadas apsisprendė. Tačiau tęsdamas žiaurumus jis gali tik sulėtinti Sirijoje vykstančius pokyčius, o ne panaikinti juos.”

JAV diplomatijos vadovė taip pat kaltina Sirijos prezidentą “ėmusis represijų taktikos, kurią naudoja jo sąjungininkas Iranas” ir rašo, kad “Sirija žengia naujos politinės santvarkos link”, kurią, pasak jos, turėtų formuoti Sirijos žmonės.

Jungtinės Valstijos neprisidėjo ruošiant JT rezoliucijos projektą, tačiau aiškiai pareiškė palaikantis Europos šalių pateiktą svarstymui dokumentą, kuriame smerkiamos represijos Sirijoje. Tačiau šioje rezoliucijoje jokios sankcijos neminimos.

H.Clinton diskutuojant dėl Sirijos su S.Lavrovu, daugiausiai buvo kalbama apie JT Saugumo Tarybos veiklą ir “kaip JAV bei Risija galėtų dirbti kartu, siekiant užtikrinti, kad mes priimtume JT Saugumo Tarybos rezoliuciją”, sakė JAV Valstybės departamento atstovė Victoria Nuland (Viktorija Naland).

“Ji išreiškė viltį, jog JAV ir Rusija gali dirbti kartu”, – pridūrė pareigūnė.

V.Nuland negalėjo tiksliai pasakyti, ar šis pokalbis kaip nors padėjo spręsti iškilusias problemas. “Tai buvo geras pokalbis”, – nurodė ji.

Be to, H.Clinton kalbėjosi telefonu su Kinijos diplomatijos vadovu, pridūrė atstovė.

Pasak vieno aukšto JAV administracijos pareigūno, šiomis pastangomis siekiama, kad visos penkios nuolatinės Saugumo Tarybos narės susitartų dėl bendros pozicijos ir kad būtų surinktas didžiausias įmanomas naujajai rezoliucijai pritariančių balsų skaičius. Taigi, konsultacijos tęsis, siekiant užtikrinti, kad “įgysime didžiausią įmanoma Saugumo Tarybos palaikymą tokiai rezoliucijai, kuri pasiųstų stiprų signalą prezidentui al Assadui”, nurodė jis.

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...