2010 Birželio 19

Kirgizija

JT Kirgizijai siekia surinkti 71 mln. JAV dolerių

veidas.lt

Jungtinės Tautos pradeda humanitarinę kampaniją, per kurią tikisi iš šalių donorių surinkti 71 mln. JAV dolerių, kurie bus skirti padėti daugiau nei milijonui žmonių, nukentėjusių dėl etninių susirėmimų Kirgizijoje, penktadienį pranešė JT vadovas Ban Ki-moonas (Ban Kimunas).

Sscanpix

Jis žurnalistams sakė, kad JT humanitarinių operacijų vadovas Johnas Holmesas (Džonas Holmsas) šiuo metu susitinka su šalimis donorėmis ir tariasi dėl pagalbos Kirgizijai bei atskiros pagalbos kampanijos kaimyniniam Uzbekistanui, kuri bus pradėta kitą savaitę.

Ban Ki-moonas nurodė, kad Kirgizijoje, kurioje kilo įnirtingi susirėmimai tarp etninių kirgizų ir uzbekų bendruomenių, neramumų “paveiktuose regionuose dėl plėšikavimo, nepakankamo tiekimo ir judėjimo suvaržymų labai stinga maisto, vandens ir elektros”.

JT generalinis sekretorius pridūrė, kad ligoninėse ir kitose gydymo įstaigose baigiasi medicininės atsargos.

“Manoma, kad Kirgizijoje 300 tūkst. žmonių buvo priversti palikti savo namus, o iki 100 tūkst. pabėgo į Uzbekistaną, kuriame apie 80 tūkst. apsistojo stovyklose, – sakė jis. – Pranešama, jog dar dešimtys tūkstančių laukia, kada galės pereiti sieną.”

Kirgizijos laikinosios vyriausybės vadovė Roza Otunbajeva, penktadienį apsilankiusi neramumų apimtuose šalies pietuose, pripažino, kad per etninius susirėmimus tikriausiai žuvo daugiau nei 2 000 žmonių – apie dešimt kartų daugiau negu dabar oficialiai skelbiama.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Ridikas Ridikas rašo:

    Kirgizai gi patys norėjo riaušių. Kaip ir palestiniečiai, nubalsavę už teroristus Hamaz. Yiesa, mūsų žiniasklaida juos vadina ” kovotojais”.Gal ir BROLIAI LIETUVIAI GALĖTŲ PASIŠAUDYTI, JEI PO TO DALIJAMI PARAMOS MILIJONAI?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...