2012 Spalio 22

Gintaras Sarafinas

Jau 20 metų “Veidas” žvelgia giliau ir pamato tai, ko nemato kiti

veidas.lt


Pastaruosius 25-erius metus visų mūsų gyvenimas buvo labai intensyvus ir įdomus. Per ketvirtį amžiaus patyrėme tiek, kiek kiti išgyvena per šimtą metų. Tiesa, pirmieji penkeri metai buvo atmiešti didelės nežinios ir pavojų, emocijų pliūpsnių ir nepriteklių, nerimo ir vilties. O maždaug prieš dvidešimt metų mūsų valstybės kūrimas įsibėgėjo, nes baigėsi visi trukdymai ir kenkimas iš šalies.
Nuo 1992-ųjų, jau dvidešimt metų, Lietuvos raidą bei istoriją stebi ir galbūt šiek tiek prie jos prisideda ir savaitraštis “Veidas”. Dabar žvelgiant atgal matyti, kad ir kuriant valstybę, ir leidžiant žurnalą “Veidas” būta nemažai klaidų ir blaškymosi, nes visko norėjome daug ir kuo greičiau, kitaip tariant, visur norėjosi maksimalios kokybės ar net tobulybės. Tačiau, mano vertinimu, “Veidas” reputacijos nesusigadino ir nuo savo credo “žvelk giliau” nenutolo. Nesvarbu, kad “Dviračio šou” dėl šio mūsų šūkio “Veidą” linksmai pavadino ginekologų žurnalu.
Iš tiesų “Veidas” tiek sau, tiek kitiems kelia labai aukštus reikalavimus. Tik taip žiniasklaidoje ir žurnalistikoje galima siekti didelės pridėtinės vertės. Juk dabar žiniasklaidos priemonių mūsų šalyje – debesys, ir visoms reikia kažkaip ir kažkuo išsiskirti, taigi vienos išsiskiria operatyvumu, kitos – chamizmu, trečios – susitapatindamos su kažkokia interesų grupe, ketvirtos – pastangomis padėti žmonėms, o penktos – siekiu savo vartotojams pateikti kuo daugiau naudingos informacijos ir analitinių įžvalgų.
“Veidui” artimiausia kaip tik penktoji grupė. Mūsų savaitraščio žurnalistai per metus perengia daugiau nei tūkstantį analitinių straipsnių, o nemažai tyrimų mes atliekame vieninteliai Lietuvoje. Maždaug 30 projektų Lietuvoje pradėjome pirmieji. Pirmi ėmėme sudarinėti universitetų, gimnazijų, kolegijų, prekybos tinklų, savivaldybių reitingus, pirmi pradėjome rinkti turtingiausius, sėkmingiausius, įtakingiausius, taip pat Metų vadovą, Metų valstybės tarnautoją, Metų merą, o šiemet pradėjome dalyti lietuviškuosius “nobelius” mokslininkams.
Kai kas bandė sekti mūsų pėdomis, kopijuoti, bet galiausiai metė. Mat sunkus tai darbas. Dar sunkesnis darbas buvo įrodyti, kad tie reitingai objektyvūs, kad niekas juose vietos nenusipirko ir nenusipirks. “Veido” žurnalistai – principingi ir laisvi, profesionalūs ir padorūs, dirbdami jie atiduoda visą savo širdį ir daug valandų. Ačiū jiems už tai.
Svarbu paminėti, kad per pastaruosius 20 metų Lietuvos žiniasklaidos rinkoje įvyko kolosalūs pokyčiai: ji keičiasi net ne kasmet ir ne kas mėnesį, o kas savaitę. Keičiasi ir “Veidas”. Viliuosi, kad šiuos pokyčius Jūs, mieli skaitytojai, įvertinsite kaip pozityvius. Taigi jau nuo kitos savaitės išvysite pasikeitusį “Veido” dizainą ir šiek tiek pakitusią struktūrą: atsiras daugiau ir stambesnių analitinių, tiriamųjų straipsnių, o kartu daugės iš tiesų mūsų valstybei nusipelniusių žmonių profilių. Turiu omenyje ne pseudožvaigždes, o teisininkus, gydytojus, mokslininkus, mokytojus, vadovus, kariškius, energetikus, visuomenininkus, kultūros atstovus ir kitų sričių profesionalus. Nes jie tikrai verti pastebėjimo ir didesnio įvertinimo, nei sulaukia dabar.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Gintaras Sarafinas:
Skelbimas

Komentarai (5)

 1. Sania ir Vytas. Sania ir Vytas. rašo:

  Mes sutinkam,”Veidas” mato.

 2. Guolis Guolis rašo:

  Tik kartelės nenuleiskite. Nors dar beje, ir kilstelėti galėtumėte

 3. Arnas Arnas rašo:

  Perduokite sveikinimus ir palinkėjimus visam kolektyvui

 4. Marijus Marijus rašo:

  Laikykitės

 5. Kazimieras. Kazimieras. rašo:

  Tai ko paprastu zmoniu,nepakalbinat?Ant ju daug kas laikosi.
  Dar prastokai dirba mus zurnalistai,,Veidas”dar neparsiduoda uz grasius.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...