2010 Gruodžio 03

Politika

Rusija turi reaguoti ir į stalinizmo nusikaltimus – Lietuvos diplomatas

veidas.lt

Rusijai aštriai sukritikavus Lietuvos spaudoje paskelbtą rašinį apie holokaustą, Lietuva penktadienį paragino Maskvą “su tokiu pat uolumu reaguoti ir į Lietuvos okupacijos neigimą” bei stalinizmo nusikaltimų menkinimą, praneša naujienų agentūra BNS.

“Jei Rusija turi teisę baksnoti pirštu į piliečio Petro Stankero išsakytas mintis, ji privalo suvokti ir savo pareigą su tokiu pat uolumu reaguoti į Lietuvos okupacijos neigimą bei savo viešojoje erdvėje pasirodančias kito totalitarinio režimo – stalinizmo – nusikaltimų padarytos žalos, jo aukų neigimo bei menkinimo apraiškas”, – BNS penktadienį pareiškė Lietuvos diplomatas, nenorėjęs įvardyti savo pavardės.

Rusijos ambasada Lietuvoje ketvirtadienį pareiškė, kad savaitraštyje “Veidas” paskelbta publikacija apie holokaustą yra vienas iš nacizmo teisinimo ir istorijos perrašymo Lietuvoje pavyzdžių.

Ambasada išsakė susirūpinimą “Lietuvoje stiprėjančiais mėginimais savaip interpretuoti Antrojo pasaulinio karo istoriją ir toli gražu nevienareikšmiškai įstatymų leidybos lygmenyje reguliuoti istorinių diskusijų eigą”.

Kiek anksčiau prieš tai ketvirtadienį Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas pasveikino Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadorių protestą dėl straipsnio, po kurio publikacijos autorius istorikas buvo priverstas palikti darbą Vidaus reikalų ministerijoje.

“Mes patenkinti, kad mūsų partneriai pagaliau sureagavo į Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse pasirodančias sistemingas publikacijas ir pareiškimus, teisinančius nacių nusikaltėlius”, – “Interfax” pranešime cituojamas Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Prieš savaitę septynių Europos šalių ambasadoriai laiške vidaus reikalų ministrui išsakė pasipiktinimą dėl rašinio, kuriame ministerijoje vidutinio rango pareigas užėmęs istorikas rašė: “Svarbu ir tai, kad Niurnbergo procese teisinį pagrindą įgavo legenda apie 6 mln. neva nužudytų žydų, nors iš tiesų teismas neturėjo ne vieno A. Hitlerio pasirašyto dokumento apie žydų naikinimą (šio dokumento, jeigu jis egzistavo, iki šių dienų niekas nerado, nors pažadėta net milijono dolerių premija)”.

Britanijos, Estijos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Suomijos ir Švedijos ambasadoriai laiške, kurio kopiją gavo BNS, pareiškė, kad šis teiginys prilygsta holokausto neigimui, todėl nusipelno pasmerkimo. Vėliau straipsnį atskirame atvirame laiške pasmerkė ir Lenkijos ambasadorius.

Generalinė prokuratūra pirmadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimo holokausto menkinimo straipsnyje.

Kilus pasipiktinimui, P.Stankeras paprašė atleisti jį iš darbo ministerijoje, o ministras atsiribojo nuo jo pavaldinio išsakytų minčių.

Savaitraščio “Veidas” vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas teigia, kad P.Stankeras niekada neneigė holokausto, o nesusipratimas įvyko dėl vieno sakinio, kuris buvo klaidingai suprastas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. magas magas rašo:

  Ruskei o kada jus pripazinsit lt genocida jum tik zydai kaip yrankis o rupi jei jums kai hitleriu beto kek laiko dar tem zydam buciosim i koja manau jau pakaks nes jei jau isijaute i aukos vaidmeni

 2. zanavykas zanavykas rašo:

  skaitant lietuviska spauda, darosi koktu del kaikuriu ,,rasytoju” trumparegiskumo.
  P.Stankeris, buves MILICININKAS, turejo zinoti zodzio,spausdinto, jega.
  Tuo labiau, kad jo zmona-zyde, o dukte gyvena IZRAELYJE.
  Galima daryti isvada , kad sis jo straipsnis ir visas sukeltas ,,kismisas”–
  tai gudri ir nieksiska PROVOKACIJA. nusikaltimas lietuviu tautai.
  Zydams reikia: TURTO, pazeminti A. Kubiliu- kelioneje Izraelyje, spekuliuoti SOA, ir t.t.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...