2010 Gruodžio 15

Politika

Galimą holokausto neigimą ar menkinimą P.Stankero straipsnyje tiriantys prokurorai laukia istorikų išvadų

veidas.lt

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo nacių Vokietijos nusikaltimų neigimo ar menkinimo savaitraštyje “Veidas” paskelbtame straipsnyje atliekantys prokurorai sako laukiantys istorikų išvados, nuo kurios pateikimo gali priklausyti tyrimo trukmė.

“Paskyrėme užduotį istorikams ir lauksime jų išvados, kuria kažkiek remsimės. Galbūt dar kažkas bus apklausiamas, bet iš esmės tyrimas priklausys nuo to, kada jie pateiks išvadą”, – BNS trečiadienį sakė Vilniaus miesto apygardos prokuratūros prokuroras Valdemaras Baranauskas.

“Specialistų išvada nebus viską lemianti, bet įneš aiškumo, nes tai yra istoriniai dalykai ir tam reikalingos specialios žinios”, – pridūrė prokuroras.

Tyrimas buvo pradėtas pagal straipsnį, numatantį atsakomybę už viešą pritarimą tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimą ar šiurkštų menkinimą. Kaltu paskelbtam asmeniui gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Anot V.Baranausko, įtarimai kol kas niekam nepareikšti. Teisėsaugininkai apklausė straipsnio autorių Petrą Stankerą, savaitraščio “Veidas” vyriausiąjį redaktorių Gintarą Sarafiną.

Trečiadienį bus apklausiama ir į teisėsaugą besikreipusio Lietuvos žmogaus teisių centro atstovė Birutė Sabatauskaitė.

Lapkričio pabaigoje septynių Europos šalių ambasadoriai laiške vidaus reikalų ministrui išsakė pasipiktinimą dėl rašinio, kuriame ministerijoje vidutinio rango pareigas užėmęs istorikas rašė: “Svarbu ir tai, kad Niurnbergo procese teisinį pagrindą įgavo legenda apie 6 mln. neva nužudytų žydų, nors iš tiesų teismas neturėjo ne vieno A. Hitlerio pasirašyto dokumento apie žydų naikinimą (šio dokumento, jeigu jis egzistavo, iki šių dienų niekas nerado, nors pažadėta net milijono dolerių premija)”.

Britanijos, Estijos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Suomijos ir Švedijos ambasadoriai laiške, kurio kopiją gavo BNS, pareiškė, kad šis teiginys prilygsta holokausto neigimui, todėl nusipelno pasmerkimo. Vėliau straipsnį atskirame atvirame laiške pasmerkė ir Lenkijos ambasadorius.

Kilus pasipiktinimui, P.Stankeras paprašė atleisti jį iš darbo ministerijoje, o ministras atsiribojo nuo jo pavaldinio išsakytų minčių.

Savaitraščio “Veidas” vyriausiasis redaktorius G.Sarafinas teigia, kad P.Stankeras niekada neneigė holokausto, o nesusipratimas įvyko dėl vieno sakinio, kuris buvo klaidingai suprastas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. zanavykas zanavykas rašo:

  itartinai didelis armydelis del sovietiniu laiku milicininko-istoriko.
  P.Stankero zmona -zyde, dukte- gyvena IZRAELYJE.
  Sis ponas galimai dalyvauja provokacijoje pries LIETUVA.
  ne UZ holokausto neigima ir del 6000000 auku reikia teisti buvusi
  MILICININKA, o uz LIETUVOSivaizdzio niekinima.
  O gal ir kaip REZERVISTA, kuris nepraejo liustracijos net Laurinkaus kabinete?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...