2011 Balandžio 12

Savivaldybės

Išrinkti nauji merai

veidas.lt

Klaipėdos meru antradienį išrinktas Seimo nario mandato atsisakęs Liberalų sąjūdžio atstovas Vytautas Grubliauskas.

Jis uostamiesčio vadovo poste keičia liberalcentristą Rimantą Taraškevičių.

Pirmajame naujosios Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje jis buvo vienintelis kandidatas. V.Grubliausko kandidatūrą palaikė 21 tarybos narys iš 31.

Klaipėdoje dėl valdančiosios koalicijos formavimo susitarė penkių partijų atstovai – Liberalų sąjūdžio, Liberalų ir centro sąjungos, Rusų aljanso, partijos “Tvarka ir teisingumas” bei socialdemokratų.

Liberalų sąjūdis uostamiesčio taryboje gavo septynis mandatus. Antrą-trečią vietas pasidalijo liberalcentristai ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), gavę po penkis mandatus. Po tris mandatus gavo socialdemokratai, Rusų aljansas, “tvarkiečiai” ir “darbiečiai”, du mandatus iškovojo Rusų sąjunga.

Druskininkų meru antradienį perrinktas ilgametis savivaldybės vadovas socialdemokratas Ričardas Malinauskas.

Per mero rinkimus pirmajame Druskininkų tarybos posėdyje R.Malinauskas konkurentų neturėjo. Jo kandidatūrą palaikė 21 iš 25 tarybos narių.

Socialdemokratas Druskininkams vadovauja nuo 2000-ųjų.

Socialdemokratai per pastaruosius savivaldos rinkimus čia laimėjo 17 mandatų iš 25.

Tris vietas gavo Liberalų ir centro sąjunga, po dvi – “darbiečiai” ir “tvarkiečiai”, į tarybą taip pat pateko nepriklausomas kandidatas Rimantas Žūkas.

Panevėžio mero rinkimus antradienį laimėjo vietos socialdemokratų lyderis Povilas Vadopolas.

Jam nusileido kiti du kandidatai – ligšiolinis meras konservatorius Vitalijus Satkevičius ir valstietė liaudininkė Gema Umbrasienė.

P.Vadopolas sulaukė 18 tarybos narių palaikymo, V.Satkevičius – 11, o G.Umbrasienė – aštuonių.

Panevėžyje į koaliciją susibūrė keturios partijos, tarp kurių nėra daugiausia balsų – devynis – iškovojusios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir tris vietas turinčių valstiečių liaudininkų.

Koalicija iš septynių socialdemokratų, trijų Liberalų sąjūdžio atstovų, trijų “darbiečių”, keturių “tvarkiečių” bei prie pastarųjų frakcijos prisijungusio nepriklausomo kandidato Tado Labučio taryboje turi 18 mandatų iš 31.

P.Vadopolas dirbo meru ir praėjusioje savivaldybės tarybos kadencijoje – nuo 2008-ųjų birželio iki 2010-ųjų sausio. Jis buvo išrinktas po interpeliacijos iš pareigų pašalinus ankstesnį miesto vadovą konservatorių Vitą Matuzą.

Tačiau 2009-ųjų gruodį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paskelbė, kad V.Matuzas atleistas iš merų neteisėtai, ir panaikino tarybos sprendimą naujuoju meru išrinkti P.Vadopolą.

Tuomet Panevėžio politikai išrinko naują miesto vadovą – 2010-ųjų sausį P.Vadopolą mero kėdėje pakeitė konservatorius Vitalijus Satkevičius, kuris Panevėžiui vadovavo kiek daugiau nei metus.

Telšių rajono savivaldybės meru antradienį vykusiame pirmajame naujos kadencijos tarybos posėdyje išrinktas socialdemokratas Vytautas Kleiva.

Jį palaikė 19 tarybos narių, tuo metu šio posto taip pat siekęs dabartinis meras “tvarkietis” Valdemaras Ramšas gavo aštuonis balsus.

Valdančioji koalicija Telšiuose suformuota be daugiausiai balsų iškovojusių “tvarkiečių” – jie per rinkimus gavo aštuonis mandatus, bet dirbs opozicijoje.

Valdančiąją koalicija sudarys septyni socialdemokratai, šeši “darbiečiai”, du konservatoriai, du valstiečiai liaudininkai ir du Krikščionių partijos atstovai.

Pagal į koaliciją susibūrusių partijų susitarimą, vicemero postas turėtų atitekti “darbiečiui” Petrui Kuizinui, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriumi turėtų tapti socialdemokratas Saulius Urbonas.

Anykščių rajono meru toliau dirbs Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Sigutis Obelevičius.

Rajono vadovu antradienį vykusiame pirmajame naujosios savivaldybės tarybos posėdyje S.Obelevičius perrinktas 20 balsų dauguma iš 25.

Su juo varžytis ketino socialdemokratas Alvydas Žala, bet vėliau jis savo kandidatūrą atsiėmė, tad S.Obelevičius rinkimuose konkurentų neturėjo.

Anykščiuose septynis mandatus iš 25 iškovojo TS-LKD, šešis – socialdemokratai, keturis – Darbo partija, tris – partija “Tvarka ir teisingumas”, po du – Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga ir Liberalų ir centro sąjunga, dar vieną – nepriklausomas kandidatas Arvydas Krikščiūnas.

Šakių rajono savivaldybės meru antradienį pirmajame naujos tarybos posėdyje perrinktas iki šiol rajonui vadovavęs valstietis liaudininkas Juozas Bertašius.

Jis Šakių rajonui vadovavo nuo 2003 metų.

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos atstovai Šakiuose iškovojo 14 mandatų iš 25.

Po keturias vietas naujoje taryboje turi Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir Lietuvos socialdemokratų partija, po vieną – Liberalų ir centro sąjunga bei partija “Tvarka ir teisingumas”. Tarybos nario mandatą taip pat gavo kaip nepriklausomas kandidatas išrinktas Edmundas Rinkevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...