2011 Balandžio 10

Japonija

Premjeras aplankė sugriautus rajonus

veidas.lt

Japonijos ministras pirmininkas Naoto Kanas (Naotas Kanas) sekmadienį aplankė Mijagio prefektūros Išinomakio miestą, kur susitiko su vietos žvejais ir valdžia, pranešė Japonijos žiniasklaida.

Per savo trečiąjį po gaivalinės nelaimės kovo 11dieną vizitą į šalies šiaurės rytus jis sakė vietos žvejybos pramonės atstovams, kad vyriausybė nustatys uostus, kurie bus atstatyti pirmiausia.

Per susitikimą su Išinomakio meru Hiroshi Kameyama (Hirošiu Kamejama) ir Mijagio gubernatoriumi Yoshihiro Murai (Jošihiru Murajumi) premjeras pranešė, kad šiuo metu vyriausybė vadovauja 70 tūkst. blokų laikinųjų būstų evakuotiesiems iš nelaimės zonos statybai.

Žiniasklaidos duomenimis, N.Kanas taip pat apsilankė savigynos pajėgų bazėje Higašimatsušime ir paragino įvairias užduotis atliekančius karius dalyvauti didelio masto žmonių paieškoje, kuri prasidėjo šį sekmadienį.

Maždaug 12 tūkst. Japonijos savigynos ginkluotųjų pajėgų karių dalyvauja dingusiųjų be žinios per gaivalinę nelaimų Ivatės, Mijagio ir Fukušimos prefektūrų pakrantėje ir toliau nuo jūros esančiuose rajonuose paieškoje. Joje taip pat dalyvauja 90 orlaivių, 50 laivų, dirbančių drauge su policija ir pakrančių apsauga bei daugiau nei šimtu Amerikos karių.

Pastaroji bendra paieškos operacija buvo surengta balandžio pradžioje. Per tris dienas trukusią paiešką cunamio sugriautose trijų prefektūrų teritorijose buvo surasti 79 žmonių kūnai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...