2014 Birželio 27

Įspūdingiausi pėsčiųjų keliai

veidas.lt


Rašytojų keliai, piligrimų takai, istorinė siena, vaizdingi kalnų maršrutai, romantiškos vietos – pėsčiųjų takų gausu, tereikia išsirinkti pagal pomėgius, tematika ir fizinį pasirengimą.

„Veidas“ pateikia 10 įdomiausių pėsčiųjų takų – tiek pavieniui keliaujantiems, tiek šeimoms su vaikais ar draugų kompanija.

Vietoj žemėlapio – romanas ir poezijos rinktinė
Norisi įsijausti į menininko kailį ir po pasaulį pasidairyti jo akimis? Tuomet teks patraukti į Didžiąją Britaniją, Ežerų krašto („Lake District“) nacionalinis parką. Šią vietą išgarsino brito poetų Williamo Wordswortho (1770–1850) eilės. Susiruošusiems verta žinoti, kad maršrutas netrumpas – per dvi savaites tenka nužygiuoti apie 290 km, tačiau galima pasirinkti ir trumpesnę atkarpą bei keliauti kelias ar tik vieną dieną. Kelionę verta pradėti ir baigti prie poeto namo Kokermute bei nepamiršti užsukti į idiliškus Keswicko, Buttermere’o, Low Lortono ir kt. kaimus. Būtina turėti ne tik žemėlapį, bet ir poezijos rinktinę, juk dažnas kalnas, medis, tiltas ar rūstokas peizažas minimas eilėraščiuose. Didžiausias žygio malonumo priešas – permainingas oras ir romantiškai nusiteikusius žygeivius kiaurai permerkiantis šaltas lietus.
Kam žygiuoti merkiant lietui yra per daug ekstremalu, gali keliauti į Dubliną ir pasivaikščioti Jameso Joyce’o, Samuelio Becketto, Jonathano Swifto ir kitų rašytojų gyvenimo ir kūrybos keliais, tačiau visada yra rizika, kad vos prasidėjusi kelionė pasibaigs kuriame nors autoriaus ar personažo mėgtoje smuklėje.

Biblinių motyvų ir religinių stebuklų keliais
„Manau, kad kaip kiekvienas musulmonas privalo bent kartą gyvenime nukeliauti į Meką, taip ir kiekvienas krikščionis turėtų bent sykį pavaikščioti po Šventąją žemę. Tais pačiais keliais, kuriais prieš du tūkstančius metų keliavo Jėzus Kristus. Čia kiekvienas kampelis dvelkia istorija: Nazaretas, kur gyveno Švenčiausioji Mergelė Marija ir jos sužadėtinis Juozapas, Betliejus, kur gimė Jėzus, Jordano upė, kurioje Jonas pakrikštijo Jėzų, Taboro kalnas, Dievo Sūnaus Atsimainymo vieta, Jeruzalė, kur Jėzus buvo nukryžiuotas, palaidotas ir prisikėlė“, – pasakoja Jovita Jarutienė, šiais metais pagaliau įgyvendinusi savo seną svajonę ir su šeima keliavusi po Šventąją žemę piligrimų keliais.
Piligrimai kopė į Taboro kalną, Jordano upėje atnaujino krikštą, o Kanoje – santuokos įžadus, praėjo ir Kristaus kančios keliu – Via Dolorosa, vedančiu į Golgotą – Viešpaties kapo ir Prisikėlimo baziliką.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 252014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-25-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...