2012 Kovo 21

Įsigiję pigiausius priedėlius TV programų gali nematyti

veidas.lt


Prekybos tinklą „Topo centras“ valdančios įmonės „Topo grupė“ valdybos pirmininkas Aurelijus Rusteika įspėja gyventojus nepirkti pigesnių televizijos priedėlių, neturinčių kortelės, skirtos apmokestintiems kanalams atkoduoti, lizdo.

Verslininko įsitikinimu, tokie gyventojai tik praras pinigus, nes esą kitų šalių patirtis rodo, kad perėjus prie skaitmeninės televizijos dauguma iki tol nemokamų TV programų greitai tampa mokamomis. Tokiu atveju, pasak A.Rusteikos, teks leisti pinigus dukart: tai yra po kurio laiko vėl pirkti naują ir kone dukart brangesnį atkodavimo kortelės lizdą jau turintį priedėlį, nes tik taip bus galima matyti užkoduotas TV programas. A.Rusteikos teigimu, tai būtų nenaudinga ir visiems šalies mokesčių mokėtojams, mat valstybė yra pasirengusi kompensuoti dalį TV priedėlių įsigijimo kainos, o šios kompensacijos bus teikiamos visiems priedėliams, nepriklausomai nuo jų techninių ypatybių.
Be abejo, „Topo grupė“ ir kitos įmonės taip mėgina dar labiau paskatinti gyventojus pirkti ne priedėlius, o naujus televizorius, nes tada problema iš karto išsisprendžia – visuose naujuose televizoriuose jau yra integruoti DVB-T imtuvai, kitaip tariant, jie jau yra pritaikyti skaitmeninei antžeminei televizijai žiūrėti. Kol kas pardavėjams tai puikiai sekasi: vien „Topo centro“ tinkle televizorių pardavimas pernai išaugo 44 proc. Televizoriai tapo populiariausia buitinės elektronikos parduotuvių preke, o štai prekyba priedėliais iš esmės dar nevyksta. Manoma, kad gyventojai ims juos pirkti paskutinėmis dienomis prieš pat analoginės televizijos išjungimą šių metų spalio 29-ąją.
Vis dėlto gal tai tėra reklaminis triukas – ar tikrai būtina pirkti naują televizorių arba brangesnį priedėlį, kad neliktume be televizijos? „Mes tikrai negalime garantuoti, kad TV3, LNK ar koks kitas komercinis TV kanalas netaps mokamu. Tokių saugiklių įstatymuose nėra – tikrai nemokamas privalo išlikti tik nacionalinis transliuotojas LTV ir LTV2“, – pabrėžė susisiekimo ministro patarėjas Martynas Čerkauskas. Tad jis taip pat pataria gyventojams apsidrausti ir rinktis priedėlius, kuriuose yra lizdas atkodavimo kortelei.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. abv abv rašo:

  Visuse naujuose TV jau yra integruoti DVB-T moduliai,bet ne visuose įmontuoti koduotoms programoms skirti kortelių lizdai,tad gali tekti turint naują TV pirkti dar ir DVB-T priedėlį,tad žiūrėkit,ką perkat.

 2. Jurkis Jurkis rašo:

  Pritariu abv, kolega su tuom susidūrė – teko pakloti > 200 lt, berods, įsigyjant papildomą įrangą.
  Ir dar – prieš pirkdami Topo centre būtinai pasidairykite po interneto ir tradicines parduotuves – visada galima prekę surasti pigiau. Ir gerokai pigiau.

 3. Jovita Jovita rašo:

  Na aš tai pati planuoju nusipirkti naują televizorių. Tai jau varlėje su vyru jau ir modeli nusižiūrėjom kurio kaina mums būtu priimti. Bet čia perskaičius straipsni manau reiks dar pasidomėt kas ir kaip.

 4. Patikrinta Patikrinta rašo:

  Jei neturi kur pinigu dėti-tai pirk topo centre…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...