2010 Spalio 06

Teisėsauga

Iš serverių Lietuvoje buvo organizuojama sukčiavimo operacija

veidas.lt

Iš serverių Lietuvoje buvo organizuojama ir valdoma didelė tarptautinė elektroninio sukčiavimo operacija, teigia policija.

Trečiadienį Lietuvos kriminalinės policijos biuras pranešė sulaukęs JAV prokurorų padėkos už nepriekaištingą darbą prisidedant prie tarptautinio sukčių tinklo išardymo.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo valdyba teigia, kad ji šiame tyrime nustatė tikslią nusikaltimams naudotų taip vadinamų serverių buvimo vietą, jų administravimo ypatumus ir pagal pateiktą JAV teisėsaugos institucijų teisinės pagalbos prašymą serverius kartu su veikiančiais forumais išėmė ir perdavė JAV teisėsaugų kolegoms.

Sukčių tinklas, vertęsis įvairių pasaulio finansinių institucijų klientų elektroninių mokėjimo instrumentų tapatybės identifikavimo duomenų vagystėmis ir neteisėtu jų panaudojimu, išardytas jau prieš kurį laiką.

Šių metų balandžio mėnesį po daugiau nei dvejus metus trukusio bendro Lietuvos, JAV, Baltarusijos ir Čekijos policijos tyrimo pastarojoje šalyje suimtas tarptautinės nusikalstamos grupuotės lyderis – Baltarusijos pilietis 26 metų Dmitrijus Naskovec, kuris valdė vieną didžiausių ir įtakingiausių interneto forumų, skirtą įvairių finansinių institucijų klientų elektroninių mokėjimo instrumentų tapatybės duomenų vagystėms ir neteisėtam tokių duomenų panaudojimui.

Minėtą asmenį Čekijos teisėsaugos institucijos išdavė JAV, kur pastarasis bus teisiamas už bendrininkavimą sukčiaujant internetu, bendrininkavimą sukčiaujant su kreditinėmis kortelėmis bei vartotojų elektroninės tapatybės patvirtinimo duomenimis, informacijos vagystes stambiu mastu.

D.Naskovec valdomas interneto forumas CallService.biz vienijo daugiau nei 2000 asmenų, užsiimančių aukščiau paminėtomis nusikalstamomis veikomis. Bendrai buvo įvykdyta per 5000 sukčiavimų.

D.Naskovec ir jo bendrininkas taip pa Baltarusijos pilietis Sergėjus Semaško dar 2007 metais sukūrė interneto forumą CallService.biz, kuriame už atlygį organizavo angliškai ir vokiškai kalbančių asmenų bendravimą su finansinėmis institucijomis, taip apgaudami šių finansinių institucijų klientų saugumą užtikrinančius darbuotojus, bei neteisėtai pasinaudodavo vogta konfidencialia finansine informacija.

Nusikaltėliai, dirbę CallService.biz, betarpiškai skambinėjo įvairioms finansinėms institucijoms, kurių klientų duomenys tuo metu buvo neteisėtai naudojami, ir prisistatinėjo teisėtais šių sąskaitų savininkais, taip inicijuodami neteisėtas finansines operacijas.

Pasinaudoję minėtame forume parduodama įvairia, finansinei operacijai inicijuoti pakankama informacija, sukčiai patvirtindavo sandėrius, pervesdavo pinigus iš banko sąskaitų, atblokuodavo sąskaitas, pakeisdavo teisėto savininko adresą bei telefonus į sukčių nurodytus.

Minėtas interneto forumas buvo plačiai reklamuojamas kituose, vartotojų tapatybės informacijos vagystėmis užsiimančių asmenų tarpe pamėgtuose interneto resursuose, tokiuose kaip CardingWorld.cc. Pastarąjį valdė S.Semaško. Šiame forume dirbo daugiau nei 2000 žmonių, kuri į bankus skambino daugiau kaip 5400 kartų.

Forumų veikla buvo organizuojama ir valdoma tiesiogiai iš serverių esančių Lietuvoje. Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo valdyba nustatė tikslią serverių buvimo vietą, jų administravimo ypatumus ir pagal pateiktą JAV teisėsaugos institucijų teisinės pagalbos prašymą serverius kartu su veikiančiais forumais išėmė ir perdavė JAV teisėsaugų kolegoms. Tuo pačiu metų JAV Federalinis tyrimų biuras inicijavo duomeninių vardų CardingWorld.cc ir CallService.biz konfiskavimą pagal orderį, išduotą JAV apygardos teisėjo.

Ši byla tvarkoma JAV FTB sudėtingų sukčiavimų padalinyje. D.Naskovec gresia daugiau nei 39 metų laisvės atėmimo bausmė

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...