2010 Liepos 09

Sukčiavimas

Sukčiai apgaudinėja į Palangos polsiauotojus

veidas.lt

Atskleistas naujas sukčiavimo būdas – sukčiai siūlo nebrangiai Palangoje poilsiui išsinuomoti butą, tačiau prieš tai prašo į banko sąskaitą pervesti avansą. Jis ir tampa lengvu grobiu, penktadienį rašo dienraštis “Lietuvos rytas”.

Palangoje kiekvieną vasarą poilsiaujanti 31 metų vilnietė Ramunė S. sako nuo šiol niekada nuomotojams nebemokėsianti avanso. Praėjusį ilgąjį savaitgalį ji prarado 200 litų, kuriuos už žadėtą trijų kambarių buto nuomą pervedė į sukčiaus nurodytą banko sąskaitą.

Per dvi dienas tas pats sukčius po 200 litų išviliojo mažiausiai iš šešių žmonių.

Nusikaltimą tiriantys kurorto pareigūnai įsitikinę, kad nukentėjusiųjų yra daugiau, tačiau ne visi kreipėsi į policiją.

Telefonu pagal internete paskelbtą skelbimą užsisakius trijų kambarių butą buvo paprašyta į nurodyta sąskaitą pervesti pusę sumos – 200 litų.

Su nuomotoju buvo sutarta, kad poilsiautojai į Palangą atvažiuos apie 10 valandą, tačiau tądien nurodytu telefonu vilniečiai prisiskambinti negalėjo.

Tą pačią dieną apgauti žmonės kreipėsi į policiją.

Prieš tai jie skelbimų portale rado tą patį skelbimą, tačiau prie jo jau buvo nurodytas kitas telefono numeris. Jis taip pat buvo išjungtas.

Netrukus Palangos policiją užplūdo kiti nukentėjusieji iš Marijampolės, Kauno, Vilniaus.

Paaiškėjo, kad visiems jiems buvo žadamas tas pats trijų kambarių butas Bangų gatvės name. Visi jie į nurodytą sukčiaus sąskaitą pervedė po 200 litų.

Nukentėjusieji pinigus pervedė birželio 30 ir liepos 1 dienomis. Vėliau telefonas, kuriuo jie bendravo su sukčiumi, buvo išjungtas.

Banko sąskaitą nurodydavęs nusikaltėlis žmonėms prisistatydavo 31 metų Panevėžio gyventojo pavarde.

Pareigūnai nustatė, kad žmogus, turintis tokią pavardę, gyvena Panevėžyje, yra bedarbis, o jo dokumentai yra negaliojantys nuo 2008 metų pabaigos.

Paaiškėjo, jog pateikus to žmogaus dokumentus banke buvo atidaryta sąskaita.

Manoma, kad poilsiautojų pervesti pinigai būdavo išgryninami bankomatuose. Dabar policija bando surasti žmogų, kurio pavarde sukčius prisistatinėjo.

Palangos policijos komisariato viršininkas Jurgis Kažys sako, jog su tokiu sukčiavimo būdu susiduria pirmą kartą.

“Gali būti, kad tai šalyje jau seniai siaučiančių telefoninių sukčių išradimas. Dabar laukiame atsakymų į įvairius paklausimus, nuo kurių daug kas paaiškės. Nereikėtų taip lengvabūdiškai pervesti pinigų, neįsitikinus, kad siūlomos paslaugos yra realios. Poilsiautojams patarčiau kuo mažiau pasitikėti trumpalaikiais skelbimais, o naudotis oficialiais poilsio paslaugas siūlančiais interneto puslapiais”, – sakė pareigūnas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...