2010 Rugpjūčio 23

Lėšos

Iš rezervo fondo likučio žadama atlyginti škvalo padarytą žalą

veidas.lt

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė žada, kad Vyriausybės rezervo fondo likutis pirmiausia bus panaudotas pavasario potvynio Nemuno deltoje ir rugpjūtį pietryčių Lietuvoje praūžusio škvalo padarytai žalai atlyginti.

Ministrė po Vyriausybės pasitarimo pirmadienį žurnalistams sakė, kad šiuo metu likę 60 proc. iš 8,5 mln. litų rezervo fondo – tai sudaro per 5 mln. litų. Pernai fondas buvo didesnis – siekė 10 mln. litų.

“Likutis pirmiausia bus sunaudotas potvynio žalai atlyginti, kadangi savivaldybės dar iki šiol nėra baigusios žalos skaičiavimo, ir, žinoma, škvalo, kuris vyko prieš keletą savaičių, nuostoliams atlyginti”, – sakė ministrė.

Anot jos, iki šiol didžiausia dalis iš rezervo fondo skirta Nepriklausomybės dvidešimtmečio minėjimo renginiams ir gaisrų nuostoliams atlyginti.

Šiemet taip pat, be kita ko, 63 tūkst. litų iš fondo buvo atseikėta grožio konkursui “Misis Visata”. Ministrė mano, kad šis renginys buvo prasmingas.

“Šalia konkurso vyko tam tikri renginiai, konferencijos, susiję su smurto prieš moteris ir prekybą žmonėmis problemą ir nežinau, ar tai jau visiškai neprasmingos išlaidos tokie renginiai”, – sakė ji.

Anot ministrės, siūloma nustatyti, kad Vyriausybės rezervas galėtų būti naudojamas tik penkiems dalykams: ekstremalių situacijų likvidavimui, teismų priteistų žalų kompensavimui, gaisro nuostoliams dengti, žymių žmonių laidotuvėms, humanitarinei pagalbai teikti.

“Siūlome numatyti įstatymiškai sureglamentuoti, kad yra šios penkios sritys, kurioms gali būti naudojamas Vyriausybės rezervas. Tokiu atveju man bus daug lengviau dirbti, nes Seimo nariai, taip pat ir iš opozicijos, liausis atakavę ministeriją pasiūlymais skirti vienam ar kitam dalykui lėšų iš Vyriausybės rezervo”, – teigia I.Šimonytė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...