- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Iš rezervo fondo likučio žadama atlyginti škvalo padarytą žalą

Autorius: veidas.lt | 2010 08 23 @ 15:03 | Lietuva | No Comments

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė žada, kad Vyriausybės rezervo fondo likutis pirmiausia bus panaudotas pavasario potvynio Nemuno deltoje ir rugpjūtį pietryčių Lietuvoje praūžusio škvalo padarytai žalai atlyginti.

Ministrė po Vyriausybės pasitarimo pirmadienį žurnalistams sakė, kad šiuo metu likę 60 proc. iš 8,5 mln. litų rezervo fondo – tai sudaro per 5 mln. litų. Pernai fondas buvo didesnis – siekė 10 mln. litų.

“Likutis pirmiausia bus sunaudotas potvynio žalai atlyginti, kadangi savivaldybės dar iki šiol nėra baigusios žalos skaičiavimo, ir, žinoma, škvalo, kuris vyko prieš keletą savaičių, nuostoliams atlyginti”, – sakė ministrė.

Anot jos, iki šiol didžiausia dalis iš rezervo fondo skirta Nepriklausomybės dvidešimtmečio minėjimo renginiams ir gaisrų nuostoliams atlyginti.

Šiemet taip pat, be kita ko, 63 tūkst. litų iš fondo buvo atseikėta grožio konkursui “Misis Visata”. Ministrė mano, kad šis renginys buvo prasmingas.

“Šalia konkurso vyko tam tikri renginiai, konferencijos, susiję su smurto prieš moteris ir prekybą žmonėmis problemą ir nežinau, ar tai jau visiškai neprasmingos išlaidos tokie renginiai”, – sakė ji.

Anot ministrės, siūloma nustatyti, kad Vyriausybės rezervas galėtų būti naudojamas tik penkiems dalykams: ekstremalių situacijų likvidavimui, teismų priteistų žalų kompensavimui, gaisro nuostoliams dengti, žymių žmonių laidotuvėms, humanitarinei pagalbai teikti.

“Siūlome numatyti įstatymiškai sureglamentuoti, kad yra šios penkios sritys, kurioms gali būti naudojamas Vyriausybės rezervas. Tokiu atveju man bus daug lengviau dirbti, nes Seimo nariai, taip pat ir iš opozicijos, liausis atakavę ministeriją pasiūlymais skirti vienam ar kitam dalykui lėšų iš Vyriausybės rezervo”, – teigia I.Šimonytė.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/is-rezervo-fondo-likucio-zadama-atlyginti-skvalo-padaryta-zala

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.