2010 Rugpjūčio 09

Škvalas

Keturi žmonės žuvo, daugybė namų – nuniokota

veidas.lt

Ufartas

Sekmadienio naktį per škvalą Lietuvoje žuvo mažiausiai keturi žmonės. Trakų rajone smarkus vėjas apgadino 22 namus, šeši iš jų liko be stogų.

Dėl siautėjusios gamtos stichijos du žmonės žuvo Varėnos rajone, dar po vieną gyvybę audra nusinešė Prienų ir Šiaulių rajonuose.

Varėnos Pirminės sveikatos priežiūros centras iš viso sulaukė aštuonių iškvietimų į nelaimės vietas, du sužeistieji išvežti gydyti į Kauną.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, Trakų rajone, Dusmenų kaime, nuo smarkaus vėjo nukentėjo 22 namai. Šešiems iš jų nuplėšti stogai, nutrauktas elektros energijos tiekimas.

Kadangi Trakų rajone išversta daug medžių, apie susidariusią padėtį informuotas Trakų savivaldybės administracijos direktorius, vicemeras, jie buvo atvykę į incidento vietą.

Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Kulys pirmadienį BNS sakė, kad rajone vėjas nuplėšė apie 1200 kvadratinių metrų stogų dangos. Pusės nuplėštų stogų savininkai turto nebuvo apdraudę, apie 600 kvadratinių metrų sugadintų stogų yra gyvenamųjų namų.

“Žiūrėsime pagal galimybes, kaip padėti žmonėms”, – sakė R.Kulys.

Anot jo, ypač nukentėjo Varlių kaimo namai. Vėtra taip pat gerokai apgadino Onuškio ir Aukštadvario kapines.

“Keliai buvo taip užversti medžiais, kad ir įsivaizduoti sunku”, – tvirtino administracijos direktorius.

Jo duomenimis, sekmadienį pavyko išvalyti daugumą kelių, nepravažiuojami liko tik vietos keliai, privačiuose miškuose. “Ne visi savininkai pajėgūs taip greitai sutvarkyti medžius”, – sakė R.Kulys.

Šiuo metu seniūnai apvažiuoja atokiausius Trakų rajono kaimus ir apžiūri, kokia ten padėtis.

Audra Trakų rajone prasidėjo sekmadienio naktį apie 2 val. Pasak R.Kulio, vietos gyventojai pasakojo, kad žaibavo taip intensyviai, jog esą buvo galima skaityti knygą be papildomo apšvietimo.

Stichija smarkiai nusiaubė ir Varėnos rajono miškus – vėtra laužė ne tik jaunuolynus, bet ir brandų mišką, pranešė savivaldybė.

Jos duomenimis, nuplėšti stogai ir apgadinti namai Matuizų, Pamerkių, Biekšių, Pamusių, Meškučių, Sarapiniškių, Barčių, Dainavos, Panočių, Žilinų, Kareivonių, Vazgirdonių, Puodžių kaimuose.

Dėl nuvirtusių medžių buvo nepravažiuojamų kelių, apgadinti automobiliai, be elektros ir vandens buvo likę 9,5 tūkst. gyventojų.

Alytaus rajone, savivaldybės duomenimis, vėtra didžiausių nuostolių padarė Pivašiūnų ir Butrimonių seniūnijose. Pivašiūnų seniūnijoje išlaužyta per 300 medžių, nukentėjo kapinės, dalis gyventojų liko be elektros, piliakalnyje išvartytos pušys. Butrimonių seniūnijoje išlaužyti medžiai, kai kurie seniūnijos kaimai liko be elektros, yra pastatų su apgriautais stogais.

Seniūnai įpareigoti surinkti tikslesnę informaciją dėl audros padarinių ir pateikti ją Alytaus rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdžiui. Jis vyks pirmadienį.

Daug medžių išversta ir Kauno mieste. Nuo audros itin nukentėjo Ąžuolyno parkas, nutraukta elektros tinklų, sutriko troleibusų eismas. Šiuo metu savivaldybėje vyksta Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

Dėl praūžusios vėtros ugniagesiai gelbėtojai sekmadienį nespėjo šalinti ant kelių užvirtusių medžių. Kauno apskrityje laisvinti kelių vykta 69 kartus, Alytaus apskrityje – 31, Vilniaus apskrityje – 15, Šiaulių apskrityje – 14, Utenos apskrityje – 11, po 4 kartus – Tauragės ir Marijampolės apskrityse, Panevėžio apskrityje – 3 , Klaipėdos apskrityje – 2, Telšių apskrityje – 1 kartą.

Po praūžusios audros pirmadienį elektra dar netiekiama apie 13 tūkst. vartotojų, iš jų apie 8 tūkst. – VST ir apie 5 tūkst. – Rytų skirstomųjų tinklų aptarnaujamoje teritorijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...