2011 Birželio 12

Įrenginiai, kuriuos privalu turėti technologijų gurmanams

veidas.lt

"Veido" archyvas

Šių metų parodose gausu technologinių naujovių, kuriomis jau suskubo apsiginkluoti madas sekantys išmaniųjų telefonų, vaizdo kamerų, kompiuterių gerbėjai visame pasaulyje.

Išmanieji telefonai

Išmaniųjų telefonų rinkoje ekspertai šiemet daugiausiai dėmesio skiria kompanijos “Apple” išmaniesiems telefonams “iPhone 4″. Beje, rinkai jie buvo pristatyti dar pernai, tačiau vartotojams ėmus skųstis prastu bevieliu ryšiu iš prekybos buvo pašalinti, o patobulinta versija vėl pristatyta šį sausį. Vis dėlto šis telefonas jau spėjo tapti vienu populiariausių ir madingiausių išmaniųjų telefonų pasaulyje, nors konkurentų jam nestinga.

Pavyzdžiui, Amerikoje nepaprastai madingas tapo rinką sudrebinęs ypač plonas, vos 9 milimetrų storio 4G telefonas, kurį ryšio tiekėjo AT&T užsakymu sukūrė bendrovė HTC. Į išmaniųjų telefonų rinką šiemet tvirtai įžengė ir “Motorola”, pristatydama telefoną “Atrix”, kuris yra tarpinis variantas tarp telefono ir kompiuterio, nes jame įdiegta daugelyje nešiojamųjų kompiuterių naudojama programinė įranga ir procesorius.

Beje, unikaliu gaminiu telefonų rinkoje šiemet galima laikyti oro linijų kompanijos “Aircell” pristatytą mobilųjį telefoną “Aircell Smartphone” – tai pirmasis mobiliojo ryšio telefonas, sukurtas skambinti skrydžių metu.

Muzikos klausymosi prietaisai

Didžiąją MP3 grotuvų rinkos dalį jau kuris laikas užgrobusi kompanija “Apple”. Kadangi konkurentai šias jos pozicijas nuolat stengiasi išklibinti, “Apple” kas mėnesį stengiasi užlieti naujovėmis. Rinkai jau pristatyti “iPod Touch”, atnaujintas “iPod Shuffle” ir verslui skirtas “iPod Nano”. Pastarajame įdiegta ne tik muzikai klausytis reikalinga įranga ar aukštos rezoliucijos vaizdo kamera, bet ir liečiamasis ekranas, kuriame galima peržiūrėti muzikinius vaizdo įrašus, dokumentus.

Iš esmės šis prietaisas leidžia vartotojui pačiam kurti vaizdo klipus: kokybės, bent kaip teigia gamintojai, pakanka tiek garsui įrašyti, tiek vaizdui filmuoti, be to, prietaisas palaiko interneto ryšį, tad sukurti vaizdo ir garso įrašai gali būti bemat perkelti, tarkime, į “YouTube” svetainę.

Kad savoka “madingas” tinka ne tik “Apple” gaminiams, įrodyti bando kūrėja “iriver”, pristačiusi naują įrenginuką T9, šiek tiek primenantį USB atmintinę ir “iPod Shuffle”. Grotuvas taip pat turi G sensorių, kuris gali būti naudojamas sportuojant (pavyzdžiui, kalorijoms skaičiuoti), o jį krestelėjus automatiškai perjungiamos dainos.

Kompiuteriai

Kompiuterių rinkoje šiemet neabejotinai dominuoja vadinamieji “Tablet”, arba planšetiniai kompiuteriai. Technologinių naujovių gerbėjai neliko abejingi dar pernai rudenį Berlyne pirmą kartą pristatytiems kompanijos “Samsung” planšetiniams kompiuteriams “Galaxy Tab”, taip pat “Toshibos” sukurtam “Folio 100″ bei jau minėtos “Motorolos” planšetiniam kompiuteriui “Xoom”.

Dar vienas naujovių besivaikančių vartotojų atradimas – pirmasis kompanijos “Research In Motion” pristatytas planšetinis kompiuteris “PlayBook”. Priminsime, kad ši kompanija gamina vienus populiariausių pasaulyje išmaniuosius telefonus “BlackBerry”, o dabar nusprendė konkuruoti ir planšetinių kompiuterių rinkoje.

Tiesa, kaip ir muzikos prietaisų, kompiuterių madose pirmauja naujausi “Apple” kompiuteriai “iPad 2″. Šis prietaisas turi dvigubai galingesnį procesorių nei jo pirmtakas, bet baterija dėl to neišsikrauna greičiau – kompanijos vadovas Steve’as Jobsas netgi pareiškė, kad, pristačius šį prietaisą, tiek kompiuterių, tiek mobiliųjų telefonų baterijų rinkoje įvyko perversmas.

Kompanija LG perversmą žada kitoje srityje. Ji pristato naujos koncepcijos įrenginį “viskas viename” – kompiuterį-televizorių-vaizdo kamerą V300 su 3D ekranu ir specialiais lengvais akiniais. Kompiuteris turės didelį “Full HD” raiškos ekraną, valdomą liečiant. O sklandų darbą užtikrins galingas procesorius ir didelė darbinė atmintis. Be to, ploname ir mažai vietos užimančiame įrenginyje bus ir vaizdo kamera, “BlueTooth” jungtis, bevielis internetas.

“Keli viename” prietaisai, regis, yra šių metų mados viršūnė. “Computex” parodoje bendrovė “Asus” pristatė netikėtą gaminį “Padfone”. Tai planšetinio kompiuterio ir prie jo prijungiamo išmaniojo telefono su “Android” operacine sistema junginys. Šis “telefonas” turės ir mažą, telefoninį ekraną, ir didesnį, jei bus naudojamas kaip planšetinis kompiuteris.

3D televizoriai

Dar viena naujovė, dėl kurios galvą pameta vis daugiau pirkėjų, – galimybė namie per televizorių žiūrėti 3D filmus. Tad gamintojai neriasi iš kailio siūlydami vis pažangesnius sprendimus.

Tiesa, reikia pripažinti, kad čia žengiami dar tik pirmieji žingsniai: jei televizorius gali rodyti ir paprastą, ir 3D vaizdą, tai jis greičiausiai vis dar neturi palydovinės televizijos imtuvo ar vietinio tinklo jungties. Toks yra, tarkime, “Samsung PS50C490″, kurį galima įsigyti ir Lietuvoje. Trimatį vaizdą rodančius televizorius jau siūlo ir “Sony”, “Samsung” bei kitos kompanijos, tačiau tai iš tiesų labiau mados reikalas: pasaulyje yra ne taip daug namų 3D vaizdui pritaikytų filmų bei televizijų, be to, vartotojai, be televizoriaus, dar turi įsigyti ir specialų DVD grotuvą bei akinius.

Ekspertai prognozuoja, kad tikrasis 3D namų kino bumas prasidės kitais metais, kai gamintojai pristatys dar labiau patobulintus prietaisus, o filmų kūrėjai rengiasi tikrai 3D filmų, skirtų žiūrėti namie, erai.

Foto- ir vaizdo aparatūra

Kalbėdami apie fotoaparatų ir vaizdo kamerų naujoves, ekspertai kaip technologinę staigmeną įvardija 3D filmavimo kameras. Pirmąją 3D vaizdo kamerą šiemet pristatė tokios kompanijos, kaip “Samsung”, “Sony” ar “Panasonic”. Beje, pastaroji ką tik pasiūlė ir naują trečios kartos “Lumix” serijos fotoaparatą G3 su liečiamuoju ekranu.

O štai fotoaparatų gamintoja “Sigma” naujovių gurmanams profesionalams šiemet jau siūlo vieną brangiausių pasaulyje, galingą fotoaparatą SD1 su didžiuliu 46 megapikselių sensoriumi ir įspūdingu ISO jautrumu (nuo 100 iki 6400). Tiesa, jo kaina taip pat įspūdinga – beveik 10 tūkst. JAV dolerių.

Visiška priešingybė – nebrangus (apie 300 Lt) miniatiūrinis 8MP raiškos fotoaparatas. Šį mažylį, kuris sveria vos 14 gramų, tačiau stebina net 8 megapikselių nuotraukomis ir galimybe būti naudojamas kaip diktofonas, pristatė kompanija “Thanko”.

Mobilieji spausdintuvai

Viena karščiausių naujovių, kurią skuba įsigyti ne tiek privatūs vartotojai, kiek įvaizdžiu, operatyvumu ir patogumu besirūpinančios įmonės, – mobilieji spausdintuvai.

Štai kompanija HP pristatė nešiojamąjį “HP Officejet 100 Mobile Printer” spausdintuvą, praversiantį keliaujantiems darbuotojams, kuriems svarbu dokumentus spausdinti ne vien biure.

Šiame kompaktiškame, patvariame įrenginyje veikia galingas ličio jonų akumuliatorius, kurio įkrovos pakanka išspausdinti iki 500 lapų. Be to, į spausdintuvą integruota “Bluetooth” belaidė sąsaja leidžia spausdinti aukštos kokybės dokumentus iš mobiliųjų įtaisų – nešiojamųjų ar internetinių kompiuterių, “Windows Mobile”, “BlackBerry, “HP webOS” bei “Nokia Symbian” išmaniųjų telefonų.

“HP Officejet 100 Mobile Printer” turi 50 lapų talpos popieriaus padavimo stalčių, šis spausdintuvas gali per minutę išspausdinti iki 22 nespalvotų arba 18 spalvotų puslapių.

Prie šio mobiliojo spausdintuvo galima prijungti su “PictBridge” standartu suderinamą įrenginį, pavyzdžiui, skaitmeninį fotoaparatą, ir kelyje išsispausdinti laboratorijos kokybės nuotraukas.

Pirmieji tokių prietaisų prototipai buvo pristatyti dar prieš penkerius metus, o dabar jie tampa jau masinio vartojimo produktu. Tarkime, kita kompanija “Selphy” pristatė kompaktiškus nuotraukų spausdintuvus, galinčius lygiuotis į profesionalią fotolaboratoriją. Šie nedideli nešiojamieji prietaisai spausdina tiesiai iš suderinamo fotoaparato, atminties kortelės ar mobiliojo telefono.

Mobiliuosius spausdintuvus vienos po kitų pristato ir fotoaparatų gamintojos “Fuji”, “Canon” bei kitos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...