2011 Birželio 20

Apdovanojimui nominuotas ir lietuviškas projektas

veidas.lt

"Veido" arcgyvas
Europos mokslinių tyrimų, technologijų plėtros ir bendradarbiavimo programos EUREKA inovacijų apdovanojimuose nominuotas ir Lietuvos verslininkų bei mokslininkų įgyvendintas aplinkosaugos projektas.

Šis projektas, pasak Švietimo ir mokslo ministerijos, yra vienas iš trijų kandidatų 2011 metų EUREKA inovacijų apdovanojimui gauti.

Projektą “Optimizuota kompleksinė technologija naftos produktais užterštam gruntui valyti” koordinavo Lietuvos bendrovė “Biocentras”, jame dalyvavo Lietuvos mokslininkai iš Kauno technologijos universiteto bei Latvijos mokslininkai iš valstybinio Medienos chemijos instituto.

Pasak, pranešimo lietuvių pasiūlytas uždaras grunto valymo būdas kainuoja pigiau nei deginimas, naudojant naująją technologiją taip pat nelieka antrinės taršos naikinimo išlaidų. Technologiją galima pasitelkti ne tik ekstremaliais naftos išsiliejimo atvejais, bet ir įprastoms reikmėms – valant gruntą šalia degalinių, naftos bazių, šiluminių trasų. Projekto metu buvo pristatytas bandomasis grunto plovimo technologinio proceso įrenginys.

Tai pirmasis Lietuvos projektas, sulaukęs tokio aukšto tarptautinio įvertinimo ir patekęs į finalininkų trejetuką.

Apdovanojimų ceremonija vyks trečiadienį, joje dalyvaus šiuo metu Izraelyje besilankantis švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

EUREKA yra tai Europos tarpvalstybinio bendradarbiavimo programa, remianti į rinką orientuotus mokslinių tyrimų, technologijų plėtros ir inovacijų projektus, kuriuos inicijuoja pramonė ir mokslas. Projektai finansuojami nacionalinėmis valstybių narių ir privačiomis pačių projekto dalyvių lėšomis. Šiuo metu programa vienija 41 nari. Lietuva valstybės narės teisėmis EUREKA programose dalyvauja nuo 1999 metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...