2012 Lapkričio 19

Gintaras Sarafinas

Vyriausybė ir ministerijos remia šešėlinį verslą

veidas.lt

A.Kubiliaus Vyriausybė, pirkdama reklaminius plotus “Balso” grupėje, skatina ir net remia šešėlinį verslą bei verslininkus, algas mokančius vokeliuose.

Ketverius metus atidirbusi Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė bent jau žodžiais buvo prieš šešėlinę ekonomiką, prieš algų mokėjimą vokeliuose ir už maksimalų skaidrumą visose srityse. Tačiau Lietuvoje taip jau dažnai atsitinka, kad veiksmai nuo žodžių ir deklaracijų gali stipriai skirtis. Ir skiriasi. Tai patvirtina net keletas faktų.
Štai žurnalistas Marijus Širvinskas viešai paskelbė, kad “Balso” grupėje (jai priklauso leidiniai “Balsas.lt savaitė”, “Ekonomika.lt”, interneto portalai balsas.lt, ekonomika.lt ir kiti) atlyginimai darbuotojams mokami vokeliuose, kitaip tariant, žurnalistas prikišamai parodė šešėlinės ekonomikos atvejus. Dėl to patikrinimą pradėjo Valstybinė mokesčių inspekcija, o šį patikrinimą stebi Finansų ministerija ir pati ministrė Ingrida Šimonytė. Anksčiau savo tyrimus, tik dėl kitų dalykų, atliko specialiosios tarnybos, ir A.Kubilius iš pažymų puikiai žino, kaip su “Balso” grupe susiję Viktoras Uspaskichas, Vytautas Gapšys bei Vitalija Vonžutaitė, kas į šią įmonę atveža grynuosius pinigus ir kas juos skiria.
Netrukus išaiškėjo ir dar vienas atvejis: žurnalistė Lina Pečeliūnienė atskleidė, kad “Valstiečių laikraštyje”, kurį nupirko tas pats „Balsas“, buvo atliekamos dar kitokios machinacijos – žurnalistams ir kitiems darbuotojams buvo liepiama  išsiimti verslo liudijimus, nors Darbo inspekcija paskelbė, kad tai neteisėta. O šiemet, L.Pečeliūnienės duomenimis, jau ir šiame laikraštyje kai kam algos imtos mokėti vokeliuose.
Taigi A.Kubilius tai žino, I.Šimonytė tai žino, Mokesčių inspekcijos vadovybė tai žino, bet… Praėjusią savaitę į rankas pateko du leidiniai – “Ekonomika.lt” ir “Balsas.lt savaitė”. Atsiverčiau ir nustėrau: laikraštyje “Ekonomika.lt” – net trys puslapiniai straipsniai, kuriuos užsakė ir apmokėjo ministerijos: vieną, kaip supratau, – Žemės ūkio ministerija, antrą – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, trečią – Susisiekimo ministerija. Atsiverčiu “Balsas.lt savaitę” – ten vėlgi trys reklaminiai puslapiai, užsakyti bei apmokėti tų pačių ministerijų. Panagrinėjau kitus šių leidinių numerius – ir ten nemažai užsakomųjų straipsnių, kuriuos apmokėjo ministerijos ir kitos valstybės institucijos. Tokia pati situacija ir “Valstiečių laikraštyje”. Priminsiu, kad puslapis reklaminio teksto kainuoja 3–5 tūkst. Lt. Tad galima nesunkiai suskaičiuoti, kad “Balso” grupė iš Vyriausybės ir ministerijų šiemet gavo per 100 tūkst. Lt, o gal ir gerokai daugiau.
Čia vėl reikėtų sugrįžti į pradžią: ši grupė, bent jau kaip aiškina buvę jos darbuotojai, algas moka vokeliuose. Vadinasi, A.Kubiliaus Vyriausybė, pirkdama reklaminius plotus šioje bendrovėje (ar bent leisdama tai daryti), skatina ir net remia šešėlinį verslą bei verslininkus, algas mokančius vokeliuose.
Jei jau taip elgėsi gana sąžininga A.Kubiliaus Vyriausybė, tada jau nebeaišku, ko tikėtis iš būsimos Vyriausybės, kurioje antruoju smuiku grieš V.Uspaskichas ir jo parankiniai iš Darbo partijos. Na, bet kaip ten V.Uspaskichas sakė: “Mes žinome kaip.” Jis tai tikrai žino, kaip algas mokėti net ir toje pačioje Krekenavos agrofirmoje, net ir po Dalios Budrevičienės istorijos.
Beje, ir Mokesčių inspekcija žino, ir Darbo inspekcija žino, tik veiksmų kažkodėl nesiima. Ir tikriausiai nesiims dar ketverius metus.

 

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Gintaras Sarafinas:
Skelbimas

Komentarai (7)

 1. suomis suomis rašo:

  “Gana sąžininga Kubiliaus vyriausybė” – gerai prajuokino. Gana sąžininga, tai čia reikia suprasti, kaip truputi sąžininga, truputi ne? :D DDDDD

 2. Agne Agne rašo:

  Sukciavimai “Balse” paaiskejo visai neseniai , ir , tiketina, buvusi vyriausybe po to nebesinaudojo minetomis paslaugomis . Jei taip , tai kaltinimai is inercijos butu tendencingi. Ir negarbingi.

 3. Agne Agne rašo:

  “Balso” sukciavimai paaiskejo visai neseniai . Gal but , buvusi vyriausybe po to nebesinaudojo minetomis paslaugomis ? Jei taip , tai kaltinimai is inercijos butu tendencingi. Ir – negarbingi.

 4. Kurmis Kurmis rašo:

  Ką tu čia Agne paistai. Kam priklauso Balsas žinoma jau dvejus metus, tad apie kokį šviežią paaiškėjimą pati kalbi?

 5. Petras Petras rašo:

  Ko cia taip Kubilius uzkliuva vis? Palaukit tuoj ateis Butkevicius, zvengs visi is jo ir garantuotai jum zurnaliugom jis neuzklius nes toj pacioj valty plaukiat, interesu turit ten pat ir netauskit apie svaruma ir objektyvuma.

 6. algis algis rašo:

  Darbuotojai nusipelnė gauti oficialias algas.

 7. Kazys suvalkietis Kazys suvalkietis rašo:

  Kurmi, aš tik nesenai sužinojau, kad mano “Valstiečių laikraštis” jau Uspaskio rankose. Prenumeruoju jį gal jau 15 metų, bet jo redaktorius nesigyrė ir nesakė, kad dabar jam neakivaizdžiai vadovauja Uspakio blondinė teisiamoji Vitalijs Vonžutaitė. Padariau išvadą: daugiau jo neprenumeriuosiu…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...