2010 Gruodžio 03

Politika

Baltijos šalys, Lenkija teigia remiančios atominės elektrinės projektą Lietuvoje

veidas.lt

Trys Baltijos šalys ir Lenkija teigia teberemiančios atominės elektrinės Lietuvoje projektą, kuris padėtų užtikrinti stabilų ir saugų elektros energijos tiekimą Baltijos regione, taip pat ilgalaikį visavertės Baltijos šalių integracijos į Europos energetikos rinką tikslą.

Susitikime su Guentheriu Oettingeriu (Giunteriu Otingeriu), už energetiką atsakingu Europos Komisijos (EK) nariu, keturių valstybių atstovai patvirtino, kad šalys yra pasiryžusios laiku ir nuosekliai įgyvendinti Baltijos valstybių energijos rinkos ir jungčių planą (BEMIP) ir taip pat sieks ilgalaikio tiklso vienu metu prijungti Baltijos valstybes prie Europos elektros tinklo.

Susitikime kalbėta apie pažangą siekiant integruoti Baltijos elektros rinką į Europos Sąjungos rinką, taip pat apie naujos atominės elektrinės Lietuvoje projektą, teigiama G. Oettingerio tarnybos pranešime.

Susitarta po pusmečio surengti naują susitikimą, kuriame būtų apžvelgta padaryta pažanga ir nustatyti tolesni veiksmai. Į kitą susitikimą gali būti pakviesta Suomija.

Trys Baltijos šalys įsipareigojo parengti bendras politikos priemones dėl prekybos su Europos ekonominei erdvei (EEE) nepriklausančiomis šalimis principų ir jas įgyvendinti.

Be to, susitikimo dalyviai įsipareigojo laiku įgyvendinti trečiąjį energetikos rinkos paketą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...