2010 Liepos 30

Projektas

Šiemet Vilniuje dviračių nuomos nebus

veidas.lt

Sostinėje rengtas automatinės dviračių nuomos sistemos projektas galutinai nukraujavo. Bent jau šiemet vilniečiai dviračių nuomos terminalų tikrai neišvys.

Antrąkart Vilniaus savivaldybės skelbtas viešųjų pirkimų konkursas įrengti terminalus baigėsi fiasko, rašo “Vilniaus diena”.

Nors devyni potencialūs konkurso dalyviai buvo užsiregistravę elektroninėje viešųjų pirkimų sistemoje, konkrečių pasiūlymų Vilniaus miestui nepateikė nė vienas tiekėjas.

Savivaldybė ieško priežasčių, kodėl investuotojai ignoruoja Vilnių.

“Kelios įmonės, užsiimančios tokių dviračių sistemų diegimu Europoje, nurodė, kad viena iš priežasčių nedalyvauti konkurse yra ta, jog paskelbtu pirkimu perkama tik dviračių sistema be jos eksploatacijos”, – vieną iš tiekėjų motyvų įvardijo dviračių nuomos terminalų projektą koordinuojančios savivaldybės įmonės “Susisiekimo paslaugos” direktorius Gintas Bliuvas.

Be to, paskelbus konkursą, iš bendrovės “Urbico” buvo gauta pretenzija dėl savivaldybės pageidaujamų sistemos įdiegimo terminų, nurodytų konkurso dokumentacijoje.

Į Urbico” pastabą buvo iš dalies atsižvelgta. Savivaldybė pakoregavo terminus, buvo pratęstas pasiūlymų teikimo laikotarpis. Tačiau šios pastangos teigiamų rezultatų konkurso baigčiai nedavė. Galiausiai potencialūs konkurso dalyviai nurodė, kad užsitęsus pirkimo procedūroms, iš esmės tapo neįmanoma įdiegti dviračių nuomos sistemos šį sezoną.

“Susisiekimo paslaugos” artimiausiu metu tarsis su savivaldybės administracija, kokiu keliu toliau eiti, vykdant projektą.

“Tikėtina, kad dėl procedūrų trukmės sistema pradėtų veikti tik kitą vasarą”, – perspektyvą brėžė G.Bliuvas.

Gegužę pirmą kartą skelbtame savivaldybės konkurse įrengti dviračių nuomos terminalus nepanoro dalyvauti nė viena įmonė. Konkursu nesusidomėjo nei Lietuvos, nei užsienio kapitalo bendrovės.

Potencialius rangovus atgrasė nepatrauklios projekto finansavimo sąlygos: pagal jas rangovas projektą būtų galėjęs vykdyti tik gavęs kreditą, nes Vilnius nesiūlė jokio avanso, o atsiskaityti buvo numatoma per trejus metus.

Bendrovės “JCDecaux Lietuva”, turinčios nemenką dviračių terminalų diegimo patirtį, generalinė direktorė Žaneta Fomova gegužę neslėpė, kad pagrindinei įmonės bendrovei buvo siunčiamos savivaldybės skelbto konkurso sąlygos.

Atsakymo sulaukta konkretaus – konkurse nedalyvauti. “Investicijos į Vilnių ir taip labai didelės. “JCDecaux” dirba 59 šalyse. Bendrovės analitikų grupė nusprendė, kad šiandien yra patrauklesnių kraštų investuoti”, – aiškino Z.Fomova.

Nuo metų pradžios planuota Vilniuje įrengti 21 dviračių nuomos punktą, kuriuose iš viso būtų 200-250 dviračių. Terminalai būtų buvę įkurti centrinėje miesto dalyje ir senamiestyje maždaug 200-500 metrų atstumu vienas nuo kito.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...