2010 Spalio 10

Kelto avarija

Į Lietuvą sekmadienio rytą parskrido 70 iš degančio kelto išgelbėtų žmonių

veidas.lt

Į Lietuvą sekmadienio rytą parskrido 70 iš degančio kelto “Lisco Gloria” išgelbėtų žmonių.

Kaip BS informavo bendrovės “DFDS Lisco” Komunikacijos ir reklamos skyriaus vadovas Vaidas Klumbys, užsakytas lėktuvas nusileido Palangoje, kur išlipo 60 keleivių, po to dar 10 žmonių nuskraidinta į Vilnių.

Jo teigimu, šeštadienio vakarą keltu “Lisco Maxima” į Lietuvą išplaukė 16 sudegusio kelto keleivių, 67 kelte buvusių automobilių vairuotojai ir 30 įgulos narių.

Dar vieną grupę žmonių į Lietuvą numatoma parskraidinti vėliau sekmadienį.

Vokietijos policijai apklausus ir suregistravus iš degančio kelto “Lisco Gloria” išgelbėtus žmones, šeštadienio vakare paaiškėjo, kad sėkmingai evakuoti 249 žmonės – 13 daugiau nei buvo plaukusiųjų sąraše. Bendrovę “DFDS Lisco”, kuriai priklausė keltas, valdančios Danijos bendrovės “DFDS” komunikacijos vadovas Gertas Jakobsenas BNS šeštadienio vakarą aiškino, kad kompanija mano, jog Vokietijos policijos pateikiami išgelbėtųjų skaičiai yra teisingi.

“Dabar mes nežinome, kodėl duomenys skiriasi. Mes aiškinsimės, bet mes manome, kad policijos skaičiai yra teisingi”, – teigė G.Jakobsenas.

Bendrovė anksčiau pranešė, kad pagal keleivių sąrašą kelte turėjo būti 204 keleiviai ir 32 įgulos nariai – iš viso 236 žmonės.

Šeštadienio naktį iš Kylio į Klaipėdą automobilius ir žmones plukdžiusiame kelte “Lisco Gloria”, kuriame apie 1 val. Lietuvos laiku kilo gaistas, dauguma – 178 – keleiviai buvo lietuviai, 6 iš jų yra nesunkiai sužeisti – tokią informaciją Lietuvos užsienio reikalų ministerija teigė gavusi iš krizių centro Kylyje.

Šeštadienio naktį kelte kilus gaisrui, evakuoti visi keleiviai ir įgulos nariai.

Prie degančio kelto greitai atskubėjo vokiečių keltas “Deutschland” ir policijos laivas, kurie puolė gelbėti keleivius, plaukiančius vandenyje arba įsikibusius į gelbėjimo plaustus. Pasak Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinio centro, iš viso gelbėjimo operacijoje dalyvavo 10 laivų.

Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pranešimo, ne tik tarp lietuvių, bet ir tarp kitų kelto keleivių rimtai sužeistų nėra. Skelbiama, kad iš viso sužeista kelios dešimtys kelto keleivių.

Anot Vokietijos specialistų, preliminari sprogimo kelte priežastis – techninis gedimas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...