2011 Gegužės 24

Holokausto muziejų atstovai dalijasi idėjomis

veidas.lt

BFL

Vilniuje antradienį rengiamas seminaras, kuriame diskutuojama, kaip pristatyti holokausto istoriją Lietuvos gyventojams ir atvykstantiems turistams.

Kaip BNS sakė Lietuvos žydų bendruomenės pirmininko pavaduotoja Faina Kukliansky, į seminarą atvyksta Izraelyje įsikūrusio didžiausio pasaulyje holokausto muziejaus vadovas Avneras Shalevas (Avneras Šalevas), Jungtinėje Valstijose veikiančio holokausto atminties muziejaus asocijuotas direktorius Jacekas Nowakowskis (Jacekas Novakovskis), holokausto muziejų Aušvice ir Štuthofe atstovai.

Pasak F. Kukliansky, seminare tikimasi apibrėžti, kaip Vilniuje turėtų būti pristatomos ekspozicijos apie holokaustą.

“Keliamas klausimas, kad Lietuvoje visgi yra reikalingas Holokausto muziejus. Nežinau, kaip tai struktūriškai turi atrodyti – ar tai turi būti atskiras muziejus, ar jis gali veikti kito muziejaus sudėtyje. Šiandien mes turime valstybinį Gaono žydų muziejų, kuris turi mažą žalią namelį miesto centre su gana blogomis sąlygomis, ir dar yra labai mažas namelis Paneriuose, kuris irgi neatitinka jokių reikalavimų. Sprendžiama, kaip tai pakeisti – ar rekonstruoti Panerių memorialą, perdarant jį į tokį muziejų, kuris būtų traukos centras, kad ateitų žmonės pasižiūrėti, kad ekspozicijos būtų prieinamos, nuolatinės, aukšto lygio, kad būtų surinkta daugiau medžiagos”, – pasakojo ji.

Jos teigimu, seminare, bus ieškoma teisingiausio kelio, ką daryti Lietuvoje.

“Tai yra pirmas žingsnis ir aš galvoju, kai surengti seminarą buvo geras sprendimas, protingas, nes mes visą laiką kalbame, kad Lietuvoje turėtų būti Holokausto muziejus, todėl svarbu yra rasti tinkamą koncepciją ir finansavimą”, – sakė F. Kukliansky.

Seminaras rengiamas pagal Vyriausybės patvirtintą Holokausto metų Lietuvoje programą. Seminaro “Panerių pelenai: pagarba Holokausto aukoms. Idėjos memorialo rekonstrukcijai” dalyvius numato pasveikinti ir premjeras Andrius Kubilius.

Paneriai prie Vilniaus yra didžiausia žydų žudynių vieta Lietuva – čia nužudyta apie 70 tūkst. žydų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...