2012 Kovo 15

Virgis Valentinavičius

“Hitachi” nori atominės

veidas.lt

 

Į „Veido“ klausimus atsako ministro pirmininko patarėjas Virgis Valentinavičius

VEIDAS: Kokias neformalias nuotaikas Vyriausybės delegacija pajuto viešėdama Japonijoje? Ar „Hitachi“ tikrai nori ir yra nusiteikusi statyti Visagino atominę elektrinę?
V.V.: Labai nori. Ne tik „Hitachi“ – visa Japonija to nori. Japonijoje šiuo metu kaip tik vyksta plati diskusija apie branduolinę saugą ir branduolinės energetikos ateitį. Visa branduolinė pramonė yra šiek tiek nuščiuvusi ir įsitempusi. Esant tokiai situacijai jai labai svarbus Lietuvos premjero žodis, kad Fukušima buvo gamtos nelaimė, iš kurios būtina pasimokyti, kaip reikia užtikrinti atominių objektų saugumą, bet Lietuva pasitiki tiek japoniškomis technologijomis apskritai, tiek „Hitachi“ technologijomis konkrečiai. Šis tekstas nuskambėjo labai plačiai ir perėjo per visus laikraščius. Interviu iš Andriaus Kubiliaus ėmė keturi pagrindiniai Japonijos dienraščiai, televizijos, jis visiems kartojo šią Lietuvos nustatą ir ji per žinias vis ėjo. Akivaizdu, kad japonai tikrai labai norėjo tai girdėti.
Kitas dalykas – dėl pačių japoniškų technologijų. Premjeras lankėsi Šimanės atominėje elektrinėje, kurioje stovi tikriausiai vienas seniausių Japonijoje reaktorių. Bet kartu pastatytas ir trečias reaktorius, pats naujausias, saugiausias, visomis apsaugos priemonėmis aprūpintas. Ten lankydamiesi kai kurie mūsų delegacijos nariai ėmė tarpusavyje kuždėtis, kad tvarka ir darbo organizacija čia geresnė nei geriausiose mūsų ligoninėse. Aukščiausias technologijų lygis tiesiog plika akimi matomas.
VEIDAS: Vis dėlto kokia tikimybė, kad ne tik japonai, bet ir kiti planuojami VAE statybos partneriai joje dalyvaus? Galiausiai ir Lietuvoje ne visos politinės jėgos remia atominį projektą.
V.V.: Premjero nuostata nesikeičia – iki vasaros Seime turi būti atliktos visos procedūros dėl koncesijos sutarties, pasirašyta akcininkų sutartis ir įkurta VAE projekto vykdymo bendrovė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. zanavykas zanavykas rašo:

  GAL BUT JAPONAI NUSLUOSTYS NOSI ,,PAŽANGIAUSIAI” RUSU TECHNOLOGIJAI ASTRAVE IR KARALIAUČIUJE.
  dabar reikia žiureti ir eliminuoti čekistu kurmius Lietuvos pamatuose.
  O ju nemažai–darbo švonderiai, mazuronio pridurkai, ivairus ,,žalieji”, o kur rašikline šunauja ir ,,žverinčiaus” diplomtai.
  Broliukai, laikykimes.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...